برگزاری جشن گلریزان به نفع کودکان سیل زده در ارومیه

برگزاری جشن گلریزان به نفع کودکان سیل زده در ارومیه
جشن گلریزان به نفع کودکان سیل زده با حضور جمعی از خیّران، اصحاب رسانه و فعالان مدنی ارومیه در قالب پویش انسانیت در سالن همایش های اداره برق برگزار شد.

جشن گلریزان به نفع کودکان سیل زده با حضور جمعی از خیّران، اصحاب رسانه و فعالان مدنی ارومیه در قالب پویش انسانیت در سالن همایش های اداره برق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی‌زاده در حاشیه این مراسم با بیان اینکه این گلریزان با همت فرمانداری و پویش انسانیت چهار متشکل از اصحاب رسانه و فعالان فرهنگی برگزار شده است، اظهار کرد: پایگاه پویش انسانیت چهار به عنوان یکی از پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان کشور از چهارم فروردین ماه شروع به کار کرده و تا زمانی که احساس نیاز باشد، کمک‌رسانی به این مناطق را ادامه خواهد داد.

وی افزود: از چهارم تا ۱۶ فروردین ماه امسال کمک‌های مردمی این شهرستان به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال برای سیل‌زدگان استان‌های مختلف کشور توسط پویش انسانیت چهار جمع‌آوری و با هماهنگی جمعیت هلال احمر ارسال شده است.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: تاکنون سه محموله از کمک‌های غیرنقدی مردم ارومیه که شامل لوازم بهداشتی بانوان، کودکان، شیرخشک، نان، آب معدنی و پتو بوده، به لرستان و یک محموله دیگر نیز به گلستان ارسال شده است.

وی با اشاره به جشن گلریزان به نفع کودکان سیل‌زده عنوان کرد: اقلام مورد نیاز برای کودکان، لباس مناسب، شیشه شیر و شیر خشک بوده و به این بهانه درصدد جلب مشارکت بانوان و خانواده‌های ارومیه هستیم.

ملامحمدی‌زاده خاطر نشان کرد: پایگاه پویش انسانیت چهار در محل موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه و با هماهنگی جمعیت هلال احمر به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی شهرستان ارومیه برای سیل‌زدگان مناطق مختلف کشور اقدام می‌کند.

مشاور امور بانوان فرمانداری ارومیه نیز اظهار داشت: تا ۱۶فروردین مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان توسط مردم ارومیه به مناطق سیل زده کشور جمع آوری شده است.

سمیه ملازاده بااشاره به اینکه این گلریزان باهمت فرمانداری و پویش انسانیت ۴برگزار می شود تصریح کرد: تاکنون ۳محموله از کمک های غیری نقدی مردم ارومیه که شامل لوازم بهداشتی بانوان ،کودکان، شیرخشک و پتو بوده به استان گلستان ارسال و یک محموله نیز به استان لرستان ارسال شده است.

مشاور امور بانوان فرمانداری ارومیه خاطرنشان کرد: پایگاه های جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان کشور از ۴فروردین شروع به کار کرده و تا زمانی که احساس نیاز باشد کمک رسانی و جمع آوری این کمک ها ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: پویش انسانیت ۴و جشن گلریزان باهدف جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی همشهریان برای هموطنان سیل زده کشور  برگزار شده است.

وی ادامه داد: در سری اول گلریزان که در ارومیه برگزار شد محصولات بهداشتی بانوان و کودکان جمع آوری شد و درسری دوم جشن گلریزان شیشه شیر،شیر خشک ،کنسرو والبسه که نیاز اساسی است جمع آوری می شود.