چگونه سبزیجات و میوه ها را از کرونا دور نگه داریم؟

چگونه سبزیجات و میوه ها را از کرونا دور نگه داریم؟
در خصوص مصرف سبزیجات و میوه در این ایام باید مراحل سالم سازی را که شامل پاک زدایی ، انگل زدایی و سپس گندزدایی است باید انجام داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، شیوع ویروس کرونا در کشور سبب نگرانی مردم در نحوه مصرف مواد غذایی،میوه و صیفی جات شده است و در فضای مجازی متدها و روشهای مختلفی از آموزشهای به ظاهر بهداشتی در قالب ویدئوهای متعدد ارائه می شود که ترس از انتقال این بیماری در اثر مصرف میوه و سبزیجات سبب سردرگمی مردم شده است.

مینایی مهر مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی افزود: در خصوص مصرف سبزیجات و میوه در این ایام باید مراحل سالم سازی را که شامل پاک زدایی ، انگل زدایی و سپس گندزدایی است باید انجام داد و پس از هر مرحله با آب سالم شستشو داده شده و سپس مصرف شوند.

وی در خصوص نان نیز  گفت: اگر در مراحل قبل و حین پخت نان آلودگی اتفاق بیفتد با حرارت پخت از بین خواهد رفت و باید مراقب بود پس از پخت آلودگی صورت نگیرد که در این خصوص همکاران سلامت محیط ضمن بازدید از کلیه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و ارائه آموزشها لازم تذکرات بهداشتی را ارائه می کنند.

مینایی مهر ادامه داد: بهتر است شهروندان نیز به جای پرداخت نقدی از کارت خوان استفاده کنند.

وی تصریح کرد: از کلیه متصدیان و شاغلین مراکز مذکور انتظار میرود با رعایت بهداشت فردی و در اولویت قرار دادن اصول بهداشتی در سلامت آحاد جامعه و همراهی کلیه شهروندان گامی مهم و اساسی در کنترل و شکست بیماری برداریم.

 

منبع: ایسنا