بیش از 5000 نفر در روستای قولنجی ارومیه از آب شرب بهداشتی بهره مند شدند

بیش از 5000 نفر در روستای قولنجی ارومیه از آب شرب بهداشتی بهره مند شدند
امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه، مردم روستای قولنجی از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، با افتتاح و در مدار قرار گرفتن این چاه جدید ۵۲۰۰ نفر جمعیت ساکن در این روستا، از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند.

 برای اجرا و بهره برداری این چاه ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری، ۵۰۰ متر خط انتقال و ۵۰۰ متر خط انتقال نیروی برق انجام شده است.

در دهه فجر ۹۸ استاندار آذربایجان غربی در جمع اهالی روستای قولنجی وعده داده بود که مشکل آب شرب این روستا فروردین ماه ۹۹ برطرف شود.

آبرسانی به بیش از ۵۰۰ روستا در دولت تدبیر و امید

استاندار آذربایجان غربی گفت: علیرغم اینکه وضعیت بهره مندی جمعیت روستایی استان از آب سالم و بهداشتی بیش از میانگین کشوری است اما افزایش بهره مندی و توسعه شبکه آبرسانی جزو اولویتهای استان بشمار می رود.

محمدمهدی شهریاری امروز دوشنبه در افتتاح چاه آب جدید روستای قولنجی ارومیه که موجب بهره مندی بیش از ۵ هزار نفر از جمعیت این روستا از آب شرب شد، با قدردانی از اهتمام شرکت آب و فاضلاب استان، مردم، شورا و روحانیت روستای قولنجی تصریح کرد: اتمام این پروژه که مطالبه جدی اهالی روستا بود نمود عینی همکاری و همراهی مردم و مسئولان بود که در کمترین زمان ممکن به ثمر نشست.

وی افزود: از ابتدای دولت تدبیر و امید بیش از ۵۰۰ روستای استان از آب شرب بهداشتی بهره مند شده اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی نیز با ارائه گزارش از روند تامین آب شرب این روستا اظهار داشت: روستای قولنجی به لحاظ قرار گرفتن در حاشیه دریاچه ارومیه و تاثیرپذیری منابع آبهای زیرزمینی منطقه از خشک شدن دریاچه، آب شرب مردم از نظر کمی با مشکل مواجه بود که رفع مشکل ایجاد شده دردستور کار شرکت آب و فاضلاب قرار گرفته بود.

علیرضا رضوی افزود: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی برای رفع مشکل آب شرب دراین روستا، حفر و بهره برداری از چاه آب تامین کننده آب شرب با پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال سرمایه گذاری را انجام و ۵۰۰ متر خط انتقال و ۵۰۰ متر خط انتقال نیروی برق را نیز اجرا کرده است.

وی گفت: پیش از این، آب شرب این روستا با یکهزار و ۷۰۰ خانوار، از طریق سه حلقه چاه تامین می شد که با بهره برداری از چاه جدید حفر شده، آب شرب مورد نیاز مشترکین، از نظر کمی و کیفی ارتقای قابل توجهی خواهد یافت.