پیشرفت 88 درصدی پروژه های نجات بخشی دریاچه ارومیه

پیشرفت 88 درصدی پروژه های نجات بخشی دریاچه ارومیه
مدیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: 9 میلیارد تومان برای طرح های نجات بخشی دریاچه رومیه هزینه شده است و در مجموع این پروژه ها 88 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، فرهاد سرخوش اظهار کرد: برای تکمیل طرح‌های سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه در سال جاری، یک هزار میلیارد تومان هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه در راستای احیای دریاچه ارومیه اقدامات قابل توجهی انجام شده است، افزود: ۹ میلیارد تومان برای طرح‌های نجات بخشی دریاچه ارومیه هزینه شده است.

دبیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه افزود: طرح‌های احیای دریاچه ارومیه در مجموع ۸۸ درصد پیشرفت دارند.

وی از اتمام طرح انتقال آب از رودخانه زاب در نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان سال نیز تصفیه‌خانه‌های تبریز و ارومیه برای تأمین بخشی از تعهدات تأمین آب دریاچه ارومیه به بهره‌برداری می‌رسد.

دبیر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه اظهار کرد: تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۱ متر است که این میزان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته ۶۱ سانتیمتر افزایش نشان می‌دهد.

سرخوش اعلام کرد: با تکمیل طرح‌های احیای دریاچه ارومیه سالانه حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون‌مترمکعب آب به دریاچه ارومیه وارد می‌شود و دریاچه در سال ۱۴۰۶ به تراز اکولوژیکی می‌رسد.

 

منبع: فارس