استاندار آذربایجان غربی:

درارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی رضایتمندی مردم مورد توجه قرار گیرد

درارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی رضایتمندی مردم مورد توجه قرار گیرد
استاندار آذربایجان غربی گفت: درارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی استان میزان رضایتمندی مردم از دستگاه مورد توجه ویژه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با ارائه گزارش آخرین وضعیت ارزیابی دستگاه های اجرایی استان گفت: عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در  شاخص های اصلاح ساختار، توسعه دولت الکترونیک، سرمایه انسانی، شفافیت مالی، بهبود فضای کسب و کار، ارتقای سلامت اداری و پاسخگویی و استقرار نظام مدیریت، مورد ارزیابی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: ۵٢ دستگاه اجرایی در پنج گروه حمایتی، اجتماعی و قضایی، گروه حمایتی، سلامت و بهداشت، گروه شرکت‌ها، بیمه‌ها و بانک‌ها، گروه علمی، آموزشی و فرهنگی و گروه تولیدی و زیربنایی ارزیابی شده اند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌غربی گفت: شاخص‌های اختصاصی، میزان رشد عملکرد، میزان توسعه و میزان توجه به اقتصاد مقاومتی از دیگر بخش‌های ارزیابی دستگاه‌های اجرایی این استان است و دستگاه برتر در این حوزه‌ها بررسی و اعلام می شوند.

در این جلسه اعضا نکته نظرات خود را در خصوص روند ارزیابی دستگاه های اجرایی استان و شاخص های مورد نظر در این ارزیابی ها ارائه کردند.

محمد مهدی شهریاری در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان که عصر امروز در استانداری برگزار شد با اشاره به روند ارزیابی دستگاه های اجرایی استان و اعلام نتایج این ارزیابی در قالب جشنواره شهید رجایی استان در هفته جاری گفت: ارزیابی دستگاه های اجرایی موجب بهبود شاخص های توسعه ای در استان و ایجاد انگیزه در بین مدیران می شود و ضروری است در این ارزیابی میزان رضایتمندی مردم از دستگاه های اجرایی نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: روند ارزیابی دستگاه های اجرایی استان نباید به ارزیابی سالانه ختم شود و پیشنهاد می کنیم این ارزیابی ها در چند نوبت از سال نیز صورت گیرد.

وی همچنین به لزوم توجه ویژه مدیران به جذب اعتبارات ملی اشاره کرد و افزود: نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و مدیران دستگاه های اجرایی استان باید حضوری فعال در جذب اعتبارات ملی در اجرا و اتمام پروژه های عمرانی استان داشته باشند.