افتتاح سامانه فاضلاب گلمان ارومیه در هفته آینده

افتتاح سامانه فاضلاب گلمان ارومیه در هفته آینده
سامانه فاضلاب شهرک گلمان ارومیه با هدف کمک به احیای دریاچه ارومیه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و مسوولان استانی هفته آینده به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: سامانه فاضلاب شهرک گلمان ارومیه با هدف کمک به احیای دریاچه ارومیه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و مسوولان استانی هفته آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رسول اکبری افزود: این سامانه با اعتبار 350 میلیارد ریال احداث شده است و فرآیند تصفیه آن لجن فعال از نوع SBR می باشد.

وی اظهار داشت: تصفیه خانه گلمان ارومیه در 2 مدول و چهار فاز احداث شده است.

اکبری ادامه داد: ظرفیت این تصفیه خانه 6 هزار و 840 مترمکعب در شبانه روز بوده و برای 45 هزار نفر در افق سال 1420 پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: این سامانه شامل ایستگاه پمپاژ و خط انتقال، تصفیه خانه فاضلاب و داری شبکه جمع آوری و خط انتقال 17.5 کیلومتری است.

اکبری اضافه کرد: بهره برداری از این تصفیه خانه یکی از مطالبه های اصلی ساکنان مساکن مهر است که عملیات اجرایی فاز اضطراری این طرح در سال 1394 برای جمعیت 45 هزار نفری آغاز شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی طرح فاضلاب شهرک گلمان ارومیه را از جمله مهمترین طرح های اجرایی در آذربایجان غربی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه این شهرک از ابتدا سامانه فاضلاب نداشت، این سامانه طراحی و اجرا شد و در نوع خود طرحی ارزشمند به شمار می رود.

اکبری گفت: آبرسانی و جمع آوری فاضلاب در واحدهای مسکن مهر، اولویت این شرکت در شهرهای مختلف استان است و حتی در صورت اختصاص نیافتن بودجه نیز در این خصوص اقدامات لازم انجام می گیرد.