مشکل روشنایی جاده شهید کلانتری ارومیه حل می‌شود

مشکل روشنایی جاده شهید کلانتری ارومیه حل می‌شود
به دستور مستقیم شخص استاندار مشکل روشنایی جاده شهید کلانتری ارومیه توسط این شرکت حل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی از بهره برداری از ۱۲۹ پروژه برق رسانی با اعتباری بالغ بر ۲۹ میلیارد تومان به مناسبت هفته دولت خبر داد و گفت به دستور مستقیم شخص استاندار مشکل روشنایی جاده شهید کلانتری ارومیه توسط این شرکت حل می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: به مناسبت هفته دولت، تعداد 129 پروژه برق رسانی در شهرهای ارومیه، اشنویه، پلدشت، شاهین دژ، مهاباد، میاندوآب، نقده، خوی، چایپاره، سردشت، پیرانشهر، سلماس و تکاب به بهره برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: به مناسبت این ایام، بهره برداری از تعداد 9 پروژه برق رسانی در روستاهای نفتو، زنکره، داشلی بولاغ، عربین کندی، مسجدلو، مجنون به به جیک، جعفرآباد، کانی محمدعلی و چیچکلو با اعتبار 39071 میلیون ریال در شهرهای چالدران، خوی، بوکان و تکاب آغاز خواهد شد.

حسن بکلو افزود: برای بهره برداری از 129 پروژه برق رسانی در سطح استان، 91 کیلومتر شبکه 20 کیلوولت هوایی و زمینی، 114 دستگاه پست هوایی و 72 کیلومتر شبکه فشارضعیف هوایی و زمینی احداث شده است.

وی با بیان این که یک میلیون و 275 هزار و 509 مشترک برق در استان داریم که افزون بر 323 هزار مشترک روستایی هستند یادآور شد: سالانه نزدیک 8 میلیون قبض در استان صادر می‌شود که به  طورمیانگین سالیانه 4 میلیون برگ a4 مصرف می‌شود که با حذف قبوض کاغذی همه این هزینه‌ها حذف می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اشاره به این که تاکنون مشخصات 90 درصد از مشخصات قبوض مشترکین در سیستم ثبت شده است تأکید کرد: در حال حاضر 28 نوع خدمات در سایت و پیشخوان انجام می‌گیرد و با راه اندازی اپلیکیشن‌ها مشاهده و پرداخت قبوض برق مراجعه به حداقل می‌رسد.

وی همچنین با بیان این که روشنایی جاده شهید کلانتری تا پایان امسال به اتمام خواهد رسید بیان کرد: طی جلسه‌ای با دستور استاندار وظیفه حل مشکل روشنایی جاده شهید کلانتری به شرکت برق استان محول شده است در همین راستا روشنایی هشت کیلومتر از 22 کیلومتر جاده شهید کلانتری به اتمام رسیده و تا پایان سال مشکل روشنایی این جاده حل خواهد شد.