برگزاری اولین جلسه هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور

برگزاری اولین جلسه هیأت مرکزی بازرسی انتخابات کشور
رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور گفت: پویایی، اشرافیت، بی طرفی و رعایت قانون از اصول مورد توجه بازرسی و بازرسان انتخابات است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، اولین جلسه هیأت مرکزی بازرسی انتخابات در سال ۹۸ به ریاست طالبی رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با حضور تمامی اعضاء برگزار شد؛ در این جلسه علی طالبی رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان ابا عبدالله الحسین ( ع) گفت: انتخابات یکی از شاخص های مهم مردم سالاری دینی و تقویت حضور مردم در حاکمیت و تضمین انسجام و اتحاد بین حاکمیت با مردم است.

طالبی ادامه داد: نظارت و بازرسی اطمینان بخشی به صحت و درستی انتخابات است و بازرسی از روند اخذ آراء و همچنین از تمام عوامل قانونمندار و کارآمد، انتخابات کشور را صیانت می کند.

رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات تصریح کرد: نظارت و بازرسی منحصر به روز انتخابات نیست بلکه در تمام جریان انتخابات نمود و تبلور دارد؛ چرا که به تصریح قانون، نظارت بر اجرای قانون انتخابات از وظایف بازرسین منتخب وزیر کشور است، لذا پویایی، اشرافیت ، بی طرفی و رعایت قانون از اصول مورد توجه بازرسی و بازرسان انتخابات است و بدیهی است بازرسی، از تک تک آراء مردم صیانت و حفاظت خواهد کرد.

وی اضافه کرد: تلاش تمام عوامل و مسئولین و متولیان کشور می بایست بر محور افزایش مشارکت مردم سلامت و امنیت و قانون مداری در برگزاری انتخابات باشد.

طالبی در ادامه به بیان برخی از انتظارات از شبکه بازرسی پرداخت و گفت: بازرسی استانها تمام اقدامات انتخاباتی کاندیداها، دستگاهها و عوامل اجرایی و ساختارهایی که ممنوعیت دخالت در انتخابات را دارند، را نظارت و در صورت تخلف مستند و گزارش کنند.

وی افزود: آموزش تمام عوامل بازرسی انتخابات ( هیأت های استانی و شهرستانی ) طی دو ماه آینده باید پایان پذیرد .

رئیس هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور خاطرنشان کرد: هیأت های استانی نسبت به نامه های صادره از سوی این مرکز و هیأت بازرسی انتخابات اهتمام ویژه داشته باشند و اقدامات را تسریع کنند .

گفتنی است؛ با توجه این که نظارت بر جریان انتخابات نیاز به حضور بازرسان دارد، امسال نسبت به سنوات گذشته هیأت های بازرسی ۳ ماه زودتر تشکیل شد و احکام آقایان نصرتی، کیان ارثی، خسروی، یاسینی و فرخی به عنوان اعضای هیات مرکزی بازرسی انتخابات کشور از سوی رئیس هیات صادر شده است.