فرماندار شهرستان ارومیه از مسمومان حادثه رخ داده در شرکت اروم تریلر عیادت و با آنها گفتگو نمود

فرماندار ارومیه با اشاره به حادثه رخ داده برای کارگران شرکت اروم تریلر گفت: 52 نفر با گاز آمونیاک مسموم و به بیمارستان اعزام و تحت مداوا قرار گرفتند.

🔹️غلامحسین عماری روز چهارشنبه در حاشیه عیادت از مصدومان این حادثه در بیمارستان طالقانی ارومیه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ساعت 11 امروز ابن حادثه اتفاق افتاد و طبق گزارشات اولیه نشت گاز آمونیاک از یک تریلی‌ پارک شده در داخل این شرکت علت این حادثه بوده است.

🔹️وی ادامه داد: طبق گزارشات واصله یک کامیون به دلیل تعویض شیر تانکر دچار نشت گاز آمونیاک شده که این امر منجر به مسمومیت 52 نفر از کارگران این شرکت شد.

🔹️فرماندارشهرستان ارومیه با بیان اینکه با حضور هشت آمبولانس اورژانس و یک اتوبوس آمبولانس افراد دچار مسمومیت فورا به بیمارستان اعزام شدند، اضافه کرد: 31 نفر در بیمارستان طالقانی، 16 نفر در بیمارستان امام خمینی (ره) و پنج نفر نیز در قسمت اورژانس بیمارستان عارفیان ارومیه تحت مداوا قرار گرفتند.

🔹️وی با اشاره به مسمومیت پنج نفر از کادر درمان در این حادثه، گفت: این افراد در مرحله کمک رسانی به مصدومین، خود نیز دچار مسمویت شدند.

🔹️عماری با تاکید بر اینکه حال عمومی تمامی افراد حادثه دیده مناسب اعلام شده است، اظهار کرد: بسیاری از حادثه دیدگان به صورت سرپایی مداوا و مرخص شدند و مابقی نیز پس از طی مراحل درمانی در قسمت اورژانس تا ساعاتی دیگر مرخص می‌شوند.

🔹️وی یادآور شد: استنشاق گاز آمونیاک بسیار خطرناک است ولی خوشبختانه به دلیل فاصله زیاد محل نشت گاز و کانکس کارگران، این افراد دچار مسمومیت خفیف شدند