برگزاری نشست ویژه صادرات سیب به ریاست استاندار آذربایجان غربی

برگزاری نشست ویژه صادرات سیب به ریاست استاندار آذربایجان غربی
نشست ویژه صادرات سیب به ریاست استاندار آذربایجان غربی و با حضور تشکل های صنفی صادرکنندگان،باغداران و سردخانه داران استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار شهریاری در این جلسه با اشاره به روند مطلوب صادرات سیب تصریح کرد: با پیگیری های انجام گرفته و رفع موانع متعدد صادراتی، روند صادرات سیب استان مطلوب است.

وی با اشاره به مصوبه کارگروه تنظیم بازار کشور مبنی بر برقراری عوارض صادراتی برای محصول سیب درختی به منظور تنظیم بازار شب عید گفت: در همان لحظات اولیه تصویب این مصوبه مراتب اعتراض استان را به وزارت صمت و جهادکشاورزی اعلام نمودیم.

شهریاری ادامه داد: با توجه به جایگاه استان در تولید و صادرات سیب درختی، برقراری هرگونه عوارض صادراتی به ضرر صادرات است لذا به وزارت صمت تضمین لازم جهت تامین سیب مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان داده شده است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: وزارت صمت برای تنظیم بازار شب عید ۲۵ هزار تن از محصول سیب استان را خریداری کرده و ما اعلام آمادگی نموده ایم که جهت حذف عوارض صادراتی سیب، استان آمادگی تامین سیب مورد نیاز شب عید و ماه مبارک رمضان را دارد. 

 شهریاری در ادامه بر ضرورت توجه باغداران و صادرکنندگان به کیفیت سورت و بسته بندی محصول سیب جهت حفظ بازارهای هدف تاکید نمود.