جانشین سپاه شهدای آذربایجان غربی:

15 درمانگاه شهری و پادگانی برای مقابله با کرونا آماده خدمات‌رسانی است

15 درمانگاه شهری و پادگانی برای مقابله با کرونا آماده خدمات‌رسانی است
جانشین سپاه شهدای آذربایجان غربی گفت: 15 درمانگاه شهری و پادگانی برای مقابله با شیوع کرونا در مناطق مختلف آذربایجان غربی برای خدمات‌رسانی به آحاد مردم آماده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سردار سرتیپ دوم پاسدار الله‌وردی داداش‌زاده اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی و شبکه بهداشت و درمان سپاه شهدای آذربایجان غربی با تمام امکانات و نیروی انسانی برای خدمت به اقشار مختلف مردم آماده هستند تا از این رهگذر برای مقابله با شیوع کرونا و درمان مبتلایان احتمالی گام برداشته شود.

وی به راه‌اندازی قرارگاه شفا در مجموعه درمانی و بهداشتی سپاه شهدای استان اشاره کرد و افزود: عمده‌ترین امور مربوط به درمان و پیشگیری از جمله پایش و رصد بیماران احتمالی، اقدامات پیشگیرانه، تامین مواد شوینده، ضدعفونی اماکن عمومی، تجهیزات و وسایل درمانی از طریق این قرارگاه دنبال می‌شود.

این مسئول به مشارکت گردان جنگ نوین لشکر 3 حمزه با مرکز شبکه بهداشت و درمان استان اشاره کرد و بیان داشت: همچنین در زمینه تنظیف و بهداشت شهری هم با فرمانداری و شهرداری‌ها نیز همکاری گسترده‌ای وجود دارد.

جانشین سپاه شهدای آذربایجان غربی به آمادگی 15 درمانگاه شهری و پادگانی در سطح استان برای خدمات‌رسانی به مردم در صورت نیاز اشاره کرد و عنوان کرد: همچنین یک نقاهت‌گاه 150 تختی در ارومیه در حال آماده‌سازی است، دو مورد نیز در خوی و میاندوآب آماده می‌شود.

داداش‌زاده با بیان اینکه برای درمان این بیماری هنوز هیچ گونه واکسن کشف نشده است، بیان کرد: ولی پزشکان حاذق کشورمان با در نظر گرفتن سطح علائم و میزان پیشرفت بیماری، نسخه‌های ترکیبی دودارویی، سه دارویی و یا چهاردارویی تجویز می‌کنند که در هشتاد درصد مواقع بهبودی حاصل می‌شود که در 20 درصد باقی‌مانده هم میزان مرگ و میر فقط دو درصد است.

وی یادآور شد: افراد سالمند، مبتلا به بیماری‌های حاد و با سیستم ایمنی پایین بیشتر از سایر اقشار جامعه در معرض ابتلا هستند، ولی در صورت رعایت بهداشت فردی و عمل به توصیه‌های پیشگیری می‌توانند خود را در مواجهه با این بیماری مصون نگه دارند.

 

منبع: تسنیم