شمار بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌غربی به 1382 نفر رسید

شمار بهبودیافتگان کرونا در آذربایجان‌غربی به 1382 نفر رسید
تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 587 نفر رسید که از این تعداد یک هزار 382 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 587 نفر رسید که از این تعداد یک هزار 382 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده اظهار کرد: از 417 مورد جدید آزمایش کرونا انجام شده در استان تعداد 82 مورد مثبت جدید مبتلا به ویروس کووید 19 گزارش شده است که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به 2 هزار و 587 نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: از 82 مورد جدید مبتلا به ویروس کووید 19 در آذربایجان‌غربی تعداد 62 مورد آن مراجعه سرپایی به بیمارستان‌های استان داشتند و 18 مورد از بستری شدگان در بیمارستان‌ بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: روز گذشته 11 مورد مبتلا به ویروس کرونا در استان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند، بنابراین در مجموع تعداد بهبودیافتگان در استان به یک هزار و 382نفر افزایش پیدا کرد.

آقازاده با اشاره به آمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی به تفکیک شهرستان‌ها، گفت: در ارومیه از 46 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا 36 نفر آن سرپایی و هشت مورد بستری شده در بیمارستان هستند، بوکان یک مورد مثبت بستری، در خوی 14 مورد مثبت که 10 نفر آن سرپایی و 4 مورد بستری، سلماس 11 مورد مثبت که 9 مورد سرپایی و 2 مورد بستری، شوط یک مورد مثبت به صورت سرپایی، مهاباد 9 مورد مثبت که 6 مورد آن سرپایی و ۳ مورد بستری گزارش شده است و در مابقی شهرستان‌ها مورد مثبت جدید مبتلا به ویروس کرونا شناسایی نشده است.

وی با اشاره به اینکه در استان وضعیت ثابتی از لحاظ ابتلا به ویروس کرونا طی می‌شود، تاکید کرد: ویروس کرونا رفتار ناشناخته‌ای دارد بنابراین لازم است برای کاهش ابتلا، باید مردم طرح فاصله گذاری هوشمند را جدی بگیرند و در صورت امکان از ترددهای غیرضروری در داخل و بیرون شهر اجتناب کنند.

 

منبع: فارس