امام جمعه ارومیه:

حضور گسترده در پیاده‌روی اربعین عمل به وظیفه عبادی سیاسی است

حضور گسترده در پیاده‌روی اربعین عمل به وظیفه عبادی سیاسی است
پیاده‌روی اربعین عمل سیاسی و عبادی است و باید امسال با تمام توان و به صورت گسترده در این مراسم معنوی شرکت کرده و وظیفه خود را در این خصوص به انجام برسانیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: پیاده‌روی اربعین عمل سیاسی و عبادی است و باید امسال با تمام توان و به صورت گسترده در این مراسم معنوی شرکت کرده و وظیفه خود را در این خصوص به انجام برسانیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: دشمنان اسلام در تلاش هستند تا مساله اربعین را کم‌رنگ کنند و مسائل اخیر در عراق نیز کار دشمن برای تحت‌الشعاع قرار دادن آیین میلیونی اربعین است.

وی با اشاره به اینکه زیارت اربعین تبدیل به نماد شده است،  اظهار داشت: در زیارت اربعین شیعه و سنی در حول محور ابا عبدالله الحسین (ع)  با هم به وحدت رسیدند و باید این آیین امسال گسترده‌تر برگزار شود.

وی اضافه کرد: حضور گسترده مردم موجب خشم و ناراحتی دشمنان می‌شود و خشنودی پیامبر و اهل بیت (ع) را به دنبال دارد و باید تلاش کنیم تا از ثواب این حرکت عظیم بی‌نصیب نمانیم.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی با اشاره به فرارسیدن روز سالمندان تاکید کرد: در دین ما احترام والدین و بزرگان واجب بوده و احترام به آنها بر ما وظیفه است.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی بیان کرد: واگذاری والدین به خانه سالمندان کار غلط و اشتباهی است و باید از این کار پرهیز شود زیرا بر ما وظیفه است در خدمت والدین خود باشیم.

وی با اشاره به اینکه گردشگری در استان ما ظرفیت بسیار بالایی دارد، افزود: باید بناهای تاریخی مرمت و بازسازی شده و بودجه‌های مناسب برای این بخش تخصیص یابد.

وی تاکید کرد: گردشگری سلامت نیز بهترین زمینه برای استان ماست و باید مسئولان استانی اقدامات لازم را با تدبیر اعمال کنند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به مساله توسعه میدان امام این شهر گفت: جای تاسف است که افراد متخصص و کاردان در این خصوص تدابیر لازم را نمی‌اندیشند و به فکر توسعه و آبادانی شهر نیستند.

وی در خصوص انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی،  با اشاره به اینکه افرادی که در انتخابات حضور می‌یابند باید باخلوص باشند، افزود: نشان دادن خود به بهانه شهرت نشانه بی‌عقلی است و باید مردم هوشیارانه برخورد کنند.