مجاهدت های حجت الاسلام حسنی از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نمی شود

مجاهدت های حجت الاسلام حسنی از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نمی شود
مرحوم حسنی  در خاطره مردم آذربایجان حک شده است و مردم مجهادت های آن مجاهد نستوه را فراموش نمی کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مرحوم حجت الاسلام شیخ غلامرضا حسنی به عنوان یک الگو در تاریخ آذربایجان مطرح است، گفت: مجاهدت های این شخصیت بزرگوار از حافظه تاریخی ملت ایران پاک نمی شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در جلسه هماهنگی سالگرد ارتحال حجت الاسلام حسنی افزود: مرحوم حسنی  در خاطره مردم آذربایجان حک شده است و مردم مجهادت های آن مجاهد نستوه را فراموش نمی کنند.

وی با اشاره به زمان برگزاری سالگرد ارتحال مرحوم حسنی، ادامه داد: 2 خرداد 1398 مصادف با روز پنجشنبه مراسم سالگرد ارتحال مجاد نستوه شیخ غلامرضا حسنی بر سر مزار آن مرحوم برگزار می شود.

وی اعلام کرد: این مراسم از ساعت 18.30 تا 20 با سخنرانی سردار اوصانلو و حجت الاسلام والمسلمین سلامتی و با حضور مسوولان استانی برگزار می شود.

وی بیان کرد: مسوولان فرهنگی باید با برگزاری نمایشگاه مختص عکس ها و مصاحبه های حجت الاسلام حسنی، نسل حاضر را با مجاهدت های آن مرحوم آشنا کنند.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: باید به پاس مجاهدت ها و خدمات بی شائبه چندین ساله ایشان مراسم ارتحال آن مرحوم باعظمت برگزار شود و این امر قدرشناسی مردم آذربایجان را نشان می دهد.

مصطفوی اظهار داشت: مسوولان استانی باید با برگزاری مناسب و با عظمت مراسم سالگرد ارتحال مرحوم حسنی به پاس زحمات آن مرحوم ادای دین کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: مرحوم حسنی افتخار آذربایجان و سرمایه استان است و باید به صورت جدی نخستین سالگرد آن مرحوم با عظمت و مقتدرانه برگزار شود.

حجت الاسلام ناصر خدایاری تاکید کرد: برگزاری باشکوه مراسم اقتدار و عظمت حجت الاسلام حسنی را در جامعه را نشان می دهد.

مرحوم حجت الاسلام غلامرضا حسنی شامگاه دوشنبه، 31 اردیبهشت 1397 در 91 سالگی دار فانی را وداع گفت.

وی نماینده پیشین ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه و قبل از آن نماینده مردم این شهر در اولین دوره مجلس شورای اسلامی بود.