معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

تمامی تلاش خود را برای تامین نیاز استان به ماسک های بهداشتی به کار می گیریم

تمامی تلاش خود را برای تامین نیاز استان به ماسک های بهداشتی به کار می گیریم
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: تمامی تلاش خود را برای تامین نیازهای استان به ماسک های بهداشتی بکار می گیریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، شهدی در جلسه هماهنگی روند تهیه و توزیع ماسک های بهداشتی در استان، ضمن قدردانی از پزشکان ، پرستاران و کادر درمانی استان در بهبود بیماران مبتلا به بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع این بیماری در جامعه، گفت: یکی از مهمترین ملزومات جلوگیری از شیوع این بیماری استفاده از ماسک های بهداشتی است ، که به دلیل استفاده و متقاضی زیاد آن متاسفانه میزان تولید آن در استان جوابگوی متقتضیان نیست.

شهدی با قدردانی از گروه هایی که در راستای تولید ماسک در استان فعالیت می کنند، گفت: لازم و ضروری است تمامی گروه های تولید ماسک در استان تمامی مجوهای لازم  در تولیدی ماسک های بهداشتی را از دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل صنعت معدن و تجارت  استان دریافت کنند تا ماسک های تولیدی با راعایت تمامی اصول بهداشتی و با نرخ های مصوب در اختیار متقضایان و گروه های هدف قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: خوشبختانه اتحادیه خیاطان نیز با نظارت مجمع امور صنفی و با نظارت دانشگاه علوم پزشکی نیز با رعایت تمامی پروتوکل های بهداشتی و استانداردهای لازم  در قالب یک مجموعه بصورت جدی برای تولید ماسک های بهداشتی بزودی فعالیت خود را آغاز می کنند تا نیازهای جامعه در این زمینه تامین شود.

شهدی ادامه داد:  متاسفانه برخی افراد خواسته یا ناخواسته بصورت انفرادی و یا گروهی بدون نظارت دانشگاه علوم پزشکی اقدام به تولید و عرضه ماسک در جامعه می کنند که از آنان نیز درخواست می شود در صورت علاقه مندی برای تولید ماسک در گروهای تولیدی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی فعالیت کنند.

وی ادامه داد: با سودجویانی که بخواهند از این شرایط ویژه سوء استفاده کرده و ماسک های تقلبی و غیر بهداشتی در جامعه عرضه کنند به شدت برخورد خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین از تشکیل کمیته ویژه توزیع ماسک های بهداشتی در استان خبر  داد و گفت: در قالب این کمیته روند توزیع ماسک در در بین گروه های هدف اولویت بندی شده و با نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی این ماسک ها توزیع خواهد شد.

شهدی در پایان از تمامی گروه های مختلف مردمی و جهادی و رسانه ها که در مقابله با شیوع بیماری کرونا تلاش می کنند قدردانی کرد.