استاندار آذربایجان غربی:

مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان بررسی شد

مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان بررسی شد
در سومین جلسه شورای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی ، مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان بویژه راهکارهای رفع مشکل پیمان سپاری ارزی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در سومین جلسه شورای استانی گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که عصر امروز با ریاست استاندار آذربایجان غربی برگزار شد، مسائل و مشکلات صادرکنندگان استان بویژه راهکارهای رفع مشکل پیمان سپاری ارزی مورد بررسی قرار گرفت.

محمدمهدی شهریاری در این جلسه که در محل اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد، گفت: صادرکنندگان استان در رابطه با پیمان سپاری ارزی و نقل و انتقال ارز بویژه با کشورهای همسایه دچار مشکلاتی هستند که در ملاقات حضوری با رئیس کل بانک مرکزی، فراهم سازی زیرساخت های نقل و انتقال ارز را پیگیری خواهم کرد.

وی در ادامه از کمک مالی دولت برای تامین 300 کامیون یخچال دار برای استان خبر داد و افزود: تحقق این امر به توسعه صادرات میوه های هسته دار استان کمک شایانی خواهد نمود.

شهریاری از پیگیری راه اندازی پایانه صادراتی کشاورزی استان نیز خبر داد و گفت: در اولین فرصت موضوع راه اندازی پایانه صادراتی محصولات کشاورزی استان که مجهز به صنعت سورتینگ و بسته بندی است پیگیری خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین پیگیر افزایش میزان اعتبارات واردات استان از طریق بازارچه های مرزی از مبلغ 100 میلیون دلار به 1 میلیارد دلار هستیم.

استاندار آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص طرح پیشنهادی تهاتر کالاهای صادراتی استان با کالاهای وارداتی مورد نیاز کشور گفت: در صورت تصویب و موافقت با این طرح، خواهیم توانست در قبال کالاهای صادراتی استان، بخشی از کالاهای مورد نیاز استان و کشور را از مرزهای استان وارد کنیم.