شناسایی 68 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی

شناسایی 68 مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی
تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 655 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 414 نفر بهبود یافته‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 2 هزار و 655 نفر افزایش پیدا کرد که از این تعداد یک هزار و 414 نفر بهبود یافته‌اند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی، اظهار کرد: طی 24 ساعت گذشته از 390 مورد جدید، تست کرونا در استان انجام شد که تعداد 68 مورد از آنها مثبت جدید مبتلا به ویروس کووید 19 گزارش شده است که در مجموع تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان به 2 هزار و 655 نفر افزایش یافت.

وی افزود: از 68 مورد جدید مبتلا به ویروس کووید 19 تعداد 53 مورد آن از بیماران سرپایی و 15 مورد در بیمارستان بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعداد بهبودیافتگان آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: 24 ساعت گذشته تعداد
32 نفر از بیماران مبتلا به ویروس کرونا بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شدند که در مجموع تعداد بهودیافتگان در استان به یک هزار و 414 مورد افزایش پیدا کرد.

آقازاده با اشاره به اینکه در بعضی شهرهای استان مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا گزارش نشده است اذعان کرد: از 24 مورد جدید مبتلا به کرونا شناسایی شده در ارومیه تعداد 17 نفر از آنان بیماران سرپایی و هفت نفر از بیماران بستری، در بوکان، تکاب، پیرانشهر هر کدام یک مورد جدید مبتلا به ویروس کرونا از بیماران بستری شده و چایپاره یک مورد سرپایی، خوی 18 مورد جدید مبتلا به کرونا که یک مورد آن از بیماران بستری شده و 17 مورد از بیماران سرپایی، سلماس یک مورد سرپایی، شاهین دژ سه مورد که یک مورد آن بستری و 2 مورد سرپایی، مهاباد 11 مورد مثبت که یک مورد بستری و 10 مورد سرپایی، میاندوآب 5 مورد مثبت که یک مورد بستری و 4 مورد سرپایی، نقده 2 مورد مثبت جدید که یک مورد بستری و یک مورد سرپایی مبتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

وی خاطرنشان کرد: روند مبتلایان به ویروس کرونا در استان سیر نزولی را دارد و تعداد افراد بستری شده و فوتی ناشی از ویروس کرونا کاهش یافته، اما توصیه می‌شود به طور حتم مردم بهداشت فردی و طرح فاصله‌گذاری هوشمند را جدی بگیرد و در مواقع غیرضروری از خانه خارج نشوند تا بتوانیم زنجیره ابتلا به ویروس کرونا را شکسته و هزینه کمتری برای این بیماری پرداخت کنیم.

 

منبع: فارس