کرونا سینماهای ارومیه را به تعطیلی کشاند

کرونا سینماهای ارومیه را به تعطیلی کشاند
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی از تعطیلی سینماهای ارومیه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، احد هوشمند قره‌باغ با اشاره به وضعیت شیوع بیماری کرونا در آذربایجان غربی و شهرستان ارومیه گفت: سینماهای تحت پوشش حوزه هنری بر اساس مصوبات و ابلاغیه جدید ستاد مبارزه با کرونا استان تا ۱۸ مهر ماه سال جاری تعطیل است.

وی افزود:  در ایام فعالیت سینماها کلیه نکات بهداشتی ، از جمله ضد عفونی مداوم محیط سینما و استفاده از ماسک برای مخاطبان رعایت می شد اما در صورت افزایش آمار مبتلایان به کرونا در راستای ابلاغیه ستاد مبارزه با کرونا آذربایجان غربی احتمال تمدید تعطیلی سینماهای استان دور از انتظار نیست.

رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی در ادامه با اشاره به تامین هزینه های سینماها در کشور از محل فروش بلیط سینما اظهار کرد: متاسفانه از زمان ظهور ویروس کرونا در کشور حوزه هنری خسارت های فراوانی را در زمینه سینما داری متحمل شده است که عدم تولید و اکران فیلم های دسته اول در پرده های سینما طی چند ماه گذشته و نبود استقبال از سوی مخاطبان سینما برای حضور در سالن های اکران فیلم مشکلاتی هستند که کرونا در صنعت سینما باعث آنها بوده است.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان ارومیه در حال حاضر دارای سه باب سینما با چهار سالن نمایش است که در همین راستا سینما آزادی این شهرستان از دهه فجر سال گذشته جهت بازسازی و تبدیل آن به پردیس‌سینمایی تعطیل است.

 

منبع: ایسنا