استاندار آذربایجان غربی:

پیروان اقوام و مذاهب در استان فرصتی برای وحدت هستند

پیروان اقوام و مذاهب در استان فرصتی برای وحدت هستند
استاندار آذربایجان غربی گفت: استفاده از ظرفیت های فکری علما و روحانیون در جهت ترویج فرهنگ اسلامی و گفتمان انقلاب جزو اولویت های استان قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی ، دینی و مذهبی یکی از دغدغه های مهم مدیریت استان است ، ادامه داد: استفاده از ظرفیت های فکری علما و روحانیون در جهت ترویج فرهنگ اسلامی و گفتمان انقلاب و استمرار برگزاری نشست های همفکری با علما ، روحانیون و ائمه جمعه جزو اولویت های استان قرار دارد.

محمدصادق معتمدیان در نشست هم اندیشی ائمه جمعه، روحانیون و اساتید حوزه های علمیه استان با اشاره به اینکه مباحث فرهنگی ، دینی و مذهبی یکی از دغدغه های مهم مدیریت استان است ، ادامه داد: استفاده از ظرفیت های فکری علما و روحانیون در جهت ترویج فرهنگ اسلامی و گفتمان انقلاب و استمرار برگزاری نشست های همفکری با علما ، روحانیون و ائمه جمعه جزو اولویت های استان قرار دارد.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر توجه ویژه به مباحث فرهنگی و تاکیدات مقام معظم رهبری در این زمینه ادامه داد: به دلیل تحریم های ظالمانه دشمنان اسلام و انقلاب علیه نظام اسلامی و مشکلات ناشی از آن بر معیشت و رفاه مردم ، توجه به مباحث فرهنگی   در جامعه کمرنگتر شده است.

محمدصادق معتمدیان نهادینه کردن فرهنگ مطالبه گری در جامعه به عنوان یک نیاز را مورد تاکید قرار داد و افزود:  در حال حاضر در جنگ تمام عیار و همه جانبه با دشمنان نظام هستیم و با وجود این دشمنی ها ، با روی کار آمدن دولت سیزدهم امیدواری در بین مردم افزایش یافته است .

وی ادامه داد: تمام تلاش دشمنان ایجاد یاس و ناامیدی در بین مردم است و این درحالی است که مردم ایران اسلامی با وحدت و همدلی،  دشمنان اسلام و انقلاب را مایوس خواهند کرد.

استاندار آذربایجان غربی علما و روحانیون را پناهگاه مردم دانست و گفت: علما و روحانیون و ائمه جمعه مسایل و مشکلات مردم را به ما منعکس کنند.

وی بر حضور میدانی و جهادی مسئولان در بین مردم و بویژه مناطق محروم تاکید کرد و گفت: دیدن مشکلات مردم  بدون واسطه  در حل این مشکلات بسیار موثر خواهد بود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های استان در حوزه های مختلف ادامه داد: با وجود این ظرفیت ها، استان در بسیاری از شاخص ها نسبت به میانگین کشوری در رتبه های پایینی قرار دارد .

محمدصادق معتمدیان ادامه داد: برای محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم از تمامی ظرفیت های نهادهای انقلابی از جمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی  فرمان حضرت امام (ره) ، قرارگاه سازندگی و نیروهای نظامی استفاده می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی  وجود پیروان اقوام و مذاهب مختلف در استان را فرصتی مناسب برای وحدت و همدلی در بین اقشار مختلف مردم عنوان کرد و گفت: موقعیت خاص جغرافیایی استان و هم مرز بودن با سه کشور موجب شده استان از طرف شبکه های ماهواره ای  و رسانه های معاند نظام ، آذربایجان غربی در صف اول تهاجم فرهنگی دشمن قرار گیرد.

محمدصادق معتمدیان از افزایش اختیارات دولت سیزدهم به استانداران خبر داد و افزود: از سال آینده بخشی از درآمدهایی استانها در یک صندوق اعتباری ویژه جمع آوری و با اختیار استاندار و هیات امنای این صندوق برای توسعه و پیشرفت استان هزینه می شود.  

وی استفاده از مدیران کارآمد،  فساد ستیز، جهادی و انقلابی و تشکیل تیم های کارآمد مدیریتی با استفاده از این نیروها را در رفع موانع و مشکلات توسعه استان و محرومیت زدایی در مناطق مختلف استان مورد تاکید قرار داد.

استاندار آذربایجان غربی اقتصادی کردن زیر ساخت های عمرانی ، اتمام پروژه های نیمه تمام ، تشکیل هاب های تجاری و اقتصادی ، رفع موانع و مشکلات محصولات کشاورزی بویژه سیب ، توسعه راه های ارتباطی و ریلی ، را از جمله برنامه ای استان در مدیریت جدید عنوان کرد.