برگزاری جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در ارومیه

برگزاری جشنواره منطقه‌ای قصه‌گویی در ارومیه
مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: جشنواره منطقه‌ای قصه گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به میزبانی آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی گفت: جشنواره منطقه‌ای قصه گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به میزبانی آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی فیروزنیا اظهارکرد: جشنواره منطقه‌ای قصه گویی نهاد کتابخانه‌های‌عمومی کشور برای نخستین بار به میزبانی آذربایجان‌غربی و با حضور 40 قصه گو از استان‌های آذربایجان‌شرقی، اردبیل، زنجان، در ارومیه برگزار می‌شود.

وی بیان داشت: در این جشنواره پنج نفر به صورت عمومی و دو نفر به صورت منطقه ای انتخاب و به مرحله ی کشوری که در تهران برگزار خواهد شد راه می یابند.

مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: در جشنواره منطقه‌ای قصه گویی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابداران با ارائه قصه‌های خود به رقابت می‌پردازند و در نهایت توسط سه داور، مورد قضاوت و سنجش قرار می‌گیرند.

وی افزود: اختتامیه این جشنواره در سالن کتابخانه کتابخانه عمومی ارومیه با حضور مسوولان استان، فعالین حوزه کتاب و کتابخوانی، مربیان پرورشی مدارس، مربیان مهد‌های کودک برگزار خواهد شد و از برگزیدگان در این جشنواره تقدیر به عمل می‌آید.

فیروزنیا با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره خاطرنشان کرد: نخستین جشنواره منطقه‌ای نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، با هدف ترویج قصه‌گویی به عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها، شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آن‌ها، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزار شده است.

مدیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت قصه و قصه خوانی و تأثیر آن در تعالی و رشد اندیشه و ساختار زندگی، اظهار داشت: انسان‌ها ناکامی‌ها، آرزوها، امیال و اندیشه های خود را در قالب داستان به مخاطبین خود انتقال داده اند.

وی قصه گویی را ابزار مناسبی برای علاقمند کردن مخاطبان به بحث کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: تلاش مربیان و کتابداران بخش کودک، تعالی اندیشه کودکان از طریق قصه گویی است که باید به آن بهاء دهیم.

 

منبع: فارس