امام جمعه ارومیه:

مسئولان آبادانی مساجد را در اولویت قرار دهند

مسئولان آبادانی مساجد را در اولویت قرار دهند
امام‌جمعه ارومیه با بیان اینکه مساجد باید مروج ارزش‌ها در فرهنگ عمومی جامعه باشند، تأکید کرد: مسئولان با همکاری مردم و با کمک شهرداری‌ها، مساجد شهر را آباد کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه، در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه با اشاره به اهمیت برپایی نماز اظهار کرد: موضوع مهمی که در ارتباط با ترویج و تبلیغ برپایی نماز وجود دارد به توجه ویژه مسئولان به نماز برمی‌گردد.

وی افزود: مسئولان به عنوان افرادی که در مردم تمرکز و دقت بیشتری به رفتار آن دارند باید نسبت به حضور در نماز جماعت در ادارات و مساجد اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

امام‌جمعه ارومیه ادامه داد: وقتی یک مسئولی در نماز جمعه اداره شرکت می‌کند کارکنان به تبعیت از او حضور پرشوری در نماز جماعت داشته و نسبت به این کار ترغیب می‌شوند.

وی تصریح کرد: مساجد باید مروج ارزش‌ها در فرهنگ عمومی جامعه بوده و مسئولان شهری با همکاری مردم و با کمک شهرداری‌ها، مساجد این شهر را آباد کنند.

حجت‌الاسلام قریشی در پایان خاطرنشان کرد: مردم بدانند با آمدن به مساجد برخی مشکلات آن‌ها حل می‌شود و دست‌اندرکاران  مساجد برنامه‌ریزی کنند تا مسجد پایگاه و محور اصلی برنامه‌های مختلف مردم  قرار ‌گیرد.