اختصاص 300 میلیارد ریال برای تکمیل بزرگراه ارومیه - سرو

اختصاص 300 میلیارد ریال برای تکمیل بزرگراه ارومیه - سرو
هشت کیلومتر از این طرح باقی‌مانده که با تخصیص اعتبار روند اجرایی آن نیز سرعت می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نعمت‌الله ترکی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی در بازدید از طرح بزرگراهی ارومیه - سرو با اعلام اینکه تکمیل کریدور بزرگراهی غرب کشور و اتمام این بزرگراه جزو پروژه‌های جهش تولید و افزایش فرصت‌های اشتغال در آذربایجان‌غربی است، بیان کرد: هشت کیلومتر از این طرح باقی‌مانده که با تخصیص اعتبار روند اجرایی آن نیز سرعت می‌یابد.

وی ادامه داد: این محور یکی از محورهای آنتنی و منشعب به کریدور بزرگراهی غرب کشور است و تکمیل تعریض و بهسازی آن، زمینه جهش در حمل‌ونقل بین‌المللی را فراهم می‌کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: توسعه مبادلات اقتصادی با ترکیه، جذب گردشگر و کاهش سوانح جاده‌ای از مهم‌ترین مزایای اجرای این پروژه است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی نیز در این بازدید گفت: این بزرگراه به عنوان یکی از طرح‌های بزرگ و ملی محسوب می‌شود و نقش این بزرگراه در ترانزیت خارجی و اتصال مرکز کشور از طریق آزادراه تهران – تبریز – بزرگراه شهید کلانتری به گمرک سرو موجب شد تا اتمام این پروژه در سریع‌ترین زمان ممکن صورت گیرد.

سید محسن حمزه‌لو بیان کرد: عملیات احداث و بهسازی بزرگراه ارومیه - نازلو - سرو از دهه ۸۰ شروع شده بود که با توجه ویژه دولت تدبیر و امید و توسعه راه‌های ارتباطی اتمام این طرح با جدیت پیگیری می‌شود.