استاندار آذربایجان غربی:

هر گونه فراخوان جمع آوری کمک های مردمی مرتبط با کرونا باید با مجوز هلال احمر باشد

هر گونه فراخوان جمع آوری کمک های مردمی مرتبط با کرونا باید با مجوز هلال احمر باشد
استاندار آذربایجان غربی گفت: نیت بسیاری از افراد و گروه هایی که اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می نمایند خیر است اما باید تابع قانون باشیم و دستگاه قضایی با متخلفین برخورد می کند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هرگونه فراخوان برای جمع آوری کمک های مردمی مرتبط با کرونا باید با مجوز هلال احمر باشد گفت: نیت بسیاری از افراد و گروه هایی که اقدام به جمع آوری کمک های مردمی می نمایند خیر است اما باید تابع قانون باشیم و دستگاه قضایی با متخلفین برخورد می کند.

محمدمهدی شهریاری امروز چهارشنبه در بیست و ششمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام از تلاش و همراهی این عزیزان در تامین امنیت بویژه در بحث مدیریت کرونا قدردانی کرد و گفت: به دنبال هشدارهای وزارت بهداشت مبنی بر نقش شرایط آب و هوایی در شیوع ویروس کرونا، استان نیز به مرحله هشدار رسیده است می طلبد مردم بیش از روزهای گذشته رعایت کنند.

وی افزود: بی توجهی بخشی از مردم به عدم رعایت الزامات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی علاوه بر تشدید بحران، همه زحمت مدافعان سلامت را به باد می دهند.

شهریاری اجرای کامل و بی قید و شرط فاصله گذاری هوشمند را مورد توجه قرار داد و گفت: متاسفانه گزارشاتی مبنی بر بی توجهی به اجرای فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان ها می رسد که می طلبد فرمانداران بیش از پیش نسبت به پیگیری و رصد این موضوع اهتمام داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه صنوف کم ریسک از ۲۳ فروردین با رعایت الزامات بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی شروع بکار می کنند افزود: فعالیت صنوف پرریسک نیز تا ۳۱ فروردین تعطیل است و تا پیش از پایان این تاریخ در خصوص ادامه فعالیت آنان تصمیم گیری خواهد شد.

محمدمهدی شهریاری با اشاره به اینکه فعالیتهای کشاورزی نباید تعطیل شود افزود: به جهت اهمیت این موضوع در اقتصاد استان،  فعالیتهای کشاورزی باید با رعایت الزامات بهداشتی ادامه داشته باشد.