بیمارستان فوق تخصصی جامع زنان ارومیه افتتاح شد

بیمارستان فوق تخصصی جامع زنان ارومیه افتتاح شد
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیمارستان فوق تخصصی جامع زنان ارومیه به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، بیمارستان جامع زنان ارومیه با ۳۰۹ تخت، از امکاناتی نظیر تصویربرداری، سونوگرافی، رادیوگرافی، اورژانس درمانگاه، آزمایشگاه، بخش جراحی، بخش مراقبت‌های ویژه، بخش‌های بستری، بخش زایمان، بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان و هلی پد برخوردار است.

بیمارستان تخصصی وفوق تخصصی جامع زنان با اعتبار ۱,۰۱۱ میلیارد ریال و متراژ ۳۱۳۰۰ متر مربع با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جمعی از مسئولان آذربایجان غربی صبح جمعه به بهره برداری رسید.

همچنین در جریان سفر یک روزه نمکی از ساختمان جدید ستاد دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بازدید کرد، این ساختمان در زمینی به مساحت ۴۳۷۶۳ متر مربع با اعتبار ۵ هزار میلیارد ریال در دست احداث است.

وزیر بهداشت در حاشیه بهره برداری از بیمارستان تخصصی زنان در گفتگو با خبرنگاران گفت: پویشی تحت عنوان ره سلامت در کشور در حال اجراست که مطابق آن یک هزار و ۴۰۰ طرح بهداشتی در کشور به افتتاح رسیده و ۱۴ هزار تخت بیمارستانی به مجموع ظرفیت بیمارستان‌های کشور اضافه شده است.

سعید نمکی اضافه کرد: بیمارستان جامع زنان ارومیه یکی از طرح‌های فاخر حوزه بهداشت و درمان کشور است که در قالب طرح ره بهداشت، امروز جمعه به بهره برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: علاوه بر این پروژه‌های متعدد دیگری در قالب این طرح در استان به بهره برداری می‌رسد.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه به منظور بازدید و افتتاح چند طرح دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ارومیه صبح جمعه وارد آذربایجان‌غربی شد.

بازدید از ستاد جدید دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، افتتاح و بازدید از بیمارستان جامع زنان ارومیه، شرکت در جلسه ستاد کرونای استانی، آئین پویش سلامت، افتتاح طرح‌های دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بخشی از برنامه‌های سفر یک روزه نمکی در آذربایجان غربی است.

همچنین در جریان این سفر وزیر بهداشت از مرکز آزمون الکترونیک، کتابخانه و اتاق‌های عمل جراحی اعصاب مرکز آموزش درمانی امام خمینی (ره) ارومیه بازدید می‌کند.

بهره برداری از دی کلینیک مرکز کلینیک و دی کلینیک و فوق تخصصی تدبیر، بازدید از واحد دندانپزشکی، کلنگ زنی ساختمان دانشکده بهداشت، افتتاح حیوان خانه سایت نازلوی ارومیه از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در آذربایجان غربی است.

 

منبع: مهر