استاندار آذربایجان غربی:

پایان کرونا منوط به اجرای کامل فاصله گذاری هوشمند است

پایان کرونا منوط به اجرای کامل فاصله گذاری هوشمند است
استاندار آذربایجان غربی گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ساعات کار ادارات از اول اردیبهشت ماه از 7:45 تا 14:45 خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری امروز یکشنبه در سی و یکمین جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تشکیل سپاه پاسداران از تلاشهای نیروهای مسلح در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند قدردانی کرد و گفت: همت جمعی شکل گرفته به مدد مردم، اصناف، دستگاههای اجرائی و نیروهای مسلح و کادر درمان باعث شده تا روز به روز روند کنترل بیماری مطلوبتر شود.

وی با تاکید بر اینکه آغاز بکار و تداوم فعالیت صنوف در گرو ثبت نام در سامانه سلامت وزارت بهداشت است گفت: ادارت دولتی و واحدهای صنعتی و خدماتی نیز باید در این سامانه ثبت نام کنند در غیر اینصورت از ادامه فعالیت آنها جلوگیری می شود.

شهریاری با اشاره به کمبودهای موجود در بحث ماسک افزود: برخی افراد با فعالیتهای زیرزمینی نسبت به تولید ماسک های غیربهداشتی اقدام می کنند که دستگاه های مربوطه باید با آنها برخورد و مردم نیز از ماسک های غیر استاندارد به منظور حفظ سلامت شان استفاده نکنند.

استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت افزایش تعداد آزمایشات سرپایی کرونا تاکید کرد و افزود: با افزایش آزمایشات افراد مبتلای بیشتری شناسایی و با پایش آنها از شیوع بیشتری بیماری جلوگیری می شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به ضرورت توجه بیشتر به رعایت کامل طرح فاصله گذاری هوشمند گفت: مردم تا به امروز با همه سختی ها و تنگناهای اقتصادی در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند همکاری خوبی داشته اند.

شهریاری با اشاره به اینکه همه تلاشها برای تامین نیازهای سلامت محور بکار گرفته شده است افزود: در تامین اقلام ضدعفونی و تجهیزات پزشکی کمبودی نداریم و کمبودهای موجود در ماسک و دستکش نیز از طریق افزایش تولید و نیز واردات داخلی و خارجی به زودی برطرف می شود.

وی به تشکیل ستاد مشارکت های مومنانه مردم آذربایجان غربی نیز اشاره کرد و گفت: به منظور ایجاد وحدت رویه و پرهیز از موازی کاری، جهت حمایت از اقشار آسیب پذیر از کرونا، این ستاد با همراهی سپاه شهدا، مساجد و دستگاه های اجرایی راه اندازی شده است.

شهریاری تصریح کرد: پیش بینی می شود ۱۵۰ هزار بسته معیشتی در ۳ مرحله توزیع شود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین به روند فعالیت های عمرانی برای اتمام ۱۰ پروژه شاخص استان در بهار امسال نیز اشاره کرد و گفت: تجهیزات بیمارستان تکاب آماده شده و مقرر گردید به زودی به فرمانداری این شهرستان تحویل شده تا مراحل نصب آغاز شود.

محموله دوم اقلام پزشکی اهدایی کنسولگری ایران در گوانگجوی چین تحویل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه شد

استاندار آذربایجان غربی گفت: محموله دوم اقلام پزشکی کنسولگری ایران در گوانگجوی چین شامل ماسک سه لایه و پیشرفته،تب سنج،لباس ایزوله وعینک تحویل دانشگاه علوم پزشکی ارومیه شد.

محمدمهدی شهریاری با قدردانی از تلاشهای وزارت امور خارجه در تقویت دیپلماسی سلامت در شرایط سخت کرونایی افزود: یکی از عرصه های تجلی مشارکت همگانی در مدیریت بیماری کرونا، اهتمام وزارت خارجه در تامین نیازهای پزشکی و درمانی است که بخوبی نمود دارد.

وی افزود: کنسولگری ایران در گوانگجوی چین علاوه بر اهدای ۲۰۴ هزار ماسک سه لایه، در محموله دوم نیز ۳۰ هزار ماسک پیشرفته و هزاران عدد تب سنج،عینک و لباس ایزوله به آذربایجان غربی اهدا نمود.

شهریاری با بیان اینکه استان در تعداد تخت های بستری،آی سی یو و اورژانس از وضعیت خوبی برخودار است گفت: همراهی سرکنسول ایران در گوانگجوی چین برای مقابله با کرونا از طریق تامین اقلام سلامت محور قابل تقدیر است.