تراز دریاچه ارومیه 67 سانتی‌متر افزایش یافت

تراز دریاچه ارومیه 67 سانتی‌متر افزایش یافت
نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی گفت: امروز تراز دریاچه 1271.30 بوده که نسبت به مشابه سال گذشته 67 سانتی‌متر افزایش تراز را نشان می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، فرهاد سرخوش با اشاره به آخرین وضعیت دریاچه ارومیه اظهار کرد: امروز تراز دریاچه 1271.30 بوده که نسبت به مشابه سال گذشته 67 سانتی‌متر افزایش تراز را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه هم اکنون وسعت پهنه آبی دریاچه ارومیه دو هزار و 828 کیلومترمربع است تصریح کرد: دریاچه ارومیه هم اکنون نسبت به مشابه سال گذشته 677 کیلومترمربع افزایش وسعت دارد.

نماینده استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان‌غربی حجم دریاچه را سه میلیارد و 430 میلیون مترمکعب عنوان کرد و افزود: این حجم آبی نسبت به سال گذشته افزایش یک میلیارد و 680 میلیون مترمکعبی را داشته است.

وی از ابلاغ 200 میلیارد تومان در تاریخ 17 دی ماه به دستگاه‌هایی اجرایی ستاد احیای دریاچه ارومیه خبر داد و اظهار کرد: این اعتبارات از محل ماده 10 و 12 هستند.

سرخوش در ادامه به رهاسازی آب به سمت دریاچه ارومیه اشاره کرد و افزود: هم اکنون 69 میلیون مترمکعب از سد شهید کاظمی بوکان و نیز 45 میلیون مترمکعب از سد شهرچای ارومیه در حال رهاسازی به سمت دریاچه بوده و از سوی دیگر روان‌آبهای تمامی رودخانه‌های حوضه دریاچه ارومیه به سمت پیکره دریاچه هدایت می‌شوند.

وی در ادامه اظهار کرد: مقرر است که در سال آبی امسال 700 میلیون مترمکعب آب پس از مشخص شدن منابع و مصارف کشاورزی و شرب به سمت دریاچه ارومیه هدایت شود.

 

منبع: تسنیم