هزینه بیش از 10 میلیارد ریالی برای تجهیز منطقه گردشگری گورچین‌قلعه ارومیه

هزینه بیش از 10 میلیارد ریالی برای تجهیز منطقه گردشگری گورچین‌قلعه ارومیه
طی 2 سال گذشته بیش از 10 میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز کمپینگ گردشگری گورچین‌قلعه در سواحل دریاچه ارومیه هزینه شده‌ است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: طی ۲ سال گذشته بیش از ۱۰ میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز کمپینگ گردشگری «گورچین‌قلعه» در سواحل دریاچه ارومیه هزینه شده‌ است.

جیلی جباری روز شنبه در نشست بررسی نحوه مدیریت و بهره‌برداری از کمپینگ گردشگری «گورچین‌قلعه» افزود: بهسازی راه دسترسی و آسفالت آن، محوطه‌سازی، تهیه و تعبیه سرویس‌های بهداشتی صحرایی مناسب با حفظ محیط زیست، تهیه و نصب آلاچیق‌هایی جهت استراحت گردشگران و پاکسازی و ساماندهی کلی محوطه از جمله اقدامات عمده صورت گرفته بوده‌ است.

وی اضافه کرد: برای رفاه حال گردشگران ۳۰ دستگاه کانکس شامل حمام و سرویس بهداشتی برای نصب در سواحل دریاچه ارومیه و منطقه کاظم‌داشی نیز خریداری شده‌است.

وی با بیان اینکه برای این کانکس‌ها ۴۰ میلیارد ریال هزینه شده، اضافه کرد: ۹ دستگاه کانکس آماده نصب است و این کانکس‌ها شامل سرویس بهداشتی و دوش‌های سیار در منطقه ساحلی «کاظم‌داشی» نصب می‌شود.

وی بیان کرد: این کانکس‌ها محصول داخلی بوده و ضمن سازگاری با محیط زیست، دارای چاه‌های حمل و نگهداری فاضلاب نیز است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی تاکید کرد: پیش‌بینی لازم برای سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار در اطراف دریاچه ارومیه، صورت گرفته که تحقق آن نیازمند پیگیری مستمر دستگاه‌های متولی است.