تعداد 593 بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند

تعداد 593 بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری هستند
تعداد 593 بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که 285 نفر از این افراد به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 308 نفر مشکوک به کرونا هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد 593 بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که 285 نفر از این افراد به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 308 نفر مشکوک به کرونا هستند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 593 بیمار مبتلا به سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که 285 نفر از این افراد به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 308 نفر مشکوک به کرونا هستند.

وی با اشاره به تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان تصریح کرد: تعداد 149 بیمار در بخش آی‌سی‌یو مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد 47 نفر از این بیماران به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی با اشاره به آمار بیماران بستری شده در عرض یک روز اعلام کرد: در عرض یک روز تعداد 115 بیمار در بیمارستان‌های استان بستری شدند که بیشترین آمار مربوط به ارومیه، 40 نفر، بوکان 10 نفر، خوی 24 نفر، هفت نفر سلماس، 10 نفر میاندوآب بوده است.

آقازاده خاطرنشان کرد: میزان مرگ میر بر اثر بیماری کرونا در استان افزایش یافته است در این راستا بحث خود مراقبتی و فاصله‌گذاری اجتماعی باید جدی گرفته شود و در صورت امکان از کولرهای گازی در گردهمایی‌های استفاده نشود چرا که باعث چرخش ویروس در محیط می‌شود.

 

منبع: فارس