رییس کارگروه اضطراری آلودگی هوای آذربایجان غربی :

تمام مدارس شهرستان ارومیه و آموزشگاههای علمی فردا اول دی ماه تعطیل است

تمام مدارس شهرستان ارومیه و آموزشگاههای علمی فردا اول دی ماه تعطیل است
در راستای افزایش آلایندههای موجود در هوا، فردا تمامی مدارس شهرستان ارومیه در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل و دانشگاهها نیز با دو ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و رییس کارگروه اضطراری آلودگی هوا گفت: در راستای افزایش آلایندههای موجود در هوا، فردا تمامی مدارس شهرستان ارومیه در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل و دانشگاهها نیز با دو ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد.

آیدین رحمانی رضاییه امروز در جلسه اضطراری کمیته جلوگیری از آلودگی هوا که در استانداری برگزار شد ، گفت : در راستای افزایش آلاینده های هوا و اعلام وضعیت ناسالم بر اساس شاخص های اعلامی محیط زیست این کارگروه تشکیل شد که از مهمترین تصمیمات آن تعطیلی مدارس شهرستان ارومیه در تمام  مقاطع تحصیلی و تمامی آموزشگاههای علمی است.

وی افزود : تمامی دانشگاههای ارومیه اعم از دولتی و آزاد نیز با دو ساعت تاخیر شروع به کار خواهند کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی افزود: در همین راستا و برای جلوگیری از آلودگی هوا پلیس راهور نیز موظف شد با خودروهایی که باعث آلودگی هوا می شوند متوقف و این خودروها را به پارکینگ منتقل نمایند .

رحمانی ادامه داد : بر اساس تصمیمات این کارگروه فردا همچنین برای جلوگیری از آلودگی هوا تمامی کارخانه جات شن و ماسه و آسفالت تعطیل اعلام می شود.