2200 تخت آماده پذیرش بیماران کرونایی در آذربایجان غربی

2200 تخت آماده پذیرش بیماران کرونایی در آذربایجان غربی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت: 2 هزار و 200 تخت آماده برای پذیرش بیماران کرونایی در حوزه بیمارستان‌های دانشگاهی استان آماده کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جواد آقازاده در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز برگزار شد اظهار کرد: در ۳ بیمارستان طالقانی ارومیه، عباسی میاندوآب و یک بیمارستان خوی حداقل یک بخش تخلیه شد و از چند روز قبل از قرمز شدن وضعیت استان از نظر شیوع بیماری، بیمارستان غیردولتی نیز بیماران اورژانسی را پذیرش کردند.

وی تصریح کرد: ۲ هزار و ۲۰۰ تخت آماده در حوزه بیمارستان‌های دانشگاهی داریم و علاوه بر این، در بیمارستان‌های دولتی غیردانشگاهی نیز برای پذیرش بیماران کرونایی، اعلام آمادگی کرده اند‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: از ۷ نفر مبتلا در آذربایجان غربی ۴ نفر مرخص شده و تاکنون مورد فوتی براثر کرونا در این استان وجود ندارد.

آقازاده یادآور شد: همه گیری کرونا در استان وجود ندارد و کنترل در مبادی ورودی استان انجام شده است.

وی گفت: از ۱۵۰ نفر نمونه گیری انجام شده که بیشترین فراوانی در شهر خوی بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربیاعلام کرد: هم اکنون یک نفر مبتلا به کرونا در بوکان و دو نفر در ارومیه بستری هستند که حال عمومی آنها خوب گزارش شده است.

آقازاده گفت: سه نفر فوتی مشکوک به بیماری کرونا داشتیم که دیروز آزمایش ۲ نفر آنها منفی بوده است.

وی اعلام کرد: از ۷ مورد مبتلا نیز ۳ نفر از خارج استان وارد شده اند که یک نفر از گلستان و ۲ نفر از قم آمده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی گفت:  داروها و وسایل حفاظت فردی کادر پزشکی در سطح وسیعی توسط معاونت غذا و دارو و از طریق وزارت بهداشت تهیه شده ولی این اقلام در خیلی از بیمارستان های استان وجود ندارد.

آقازاده تصریح کرد: براساس هماهنگی به عمل آمده، در بیمارستان طالقانی بخش ای سی یو تخلیه و در سایر بیمارستانها نیز حداقل یک تخت آی سی یو آماده برای پذیرش بیماران بدحال مبتلا به کرونا وجود دارد.

وی ادامه داد: مهمترین نکته در کنترل بیماری، شکستن چرخه انتقال این بیماری است که اجرای کمپین در خانه ماندن و یا سایرکمپین‌ها نقش موثری در کنترل بیماری دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: متاسفانه تا کنون این بیماری جدی گرفته نشده که این امر کار کنترل را سخت تر می‌کند.

 

منبع: فارس