معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور :

آذربایجان غربی در گروه نخست استان‌های کشور در بخش رضایت‌مندی قرار گرفت

آذربایجان غربی در گروه نخست استان‌های کشور در بخش رضایت‌مندی قرار گرفت
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور گفت: اصلاح نظام اداری در برهه کنونی یک انتخاب نیست و باید با همه توان به این سمت حرکت کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جمشید انصاری درآئین تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان در قالب جشنواره شهید رجایی ، با اشاره به آغاز روند تغییر در نظام اداری کشور گفت : در شرایط فعلی گستردگی نظام اداری در کشور به‌گونه‌ای است  که بحث اصلاح نظام اداری در کشور دیگر یک انتخاب نیست  و یک الزام و اجبار است.

وی ادامکه داد: در حال حاضر گستردگی نظام اداری و هزینه های آن بگونه ای است که در چند سال آینده ، تمامی درآمدهای کشور به هزینه‌های جاری آن اختصاص خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه در نظام اداری کشور استقرار دولت الکترونیک اجتباب ناپذیر است، افزود: در اصلاح نظام اداری باید به سمت دولت الکترونیک حرکت کنیم که این امر می‌تواند در قطع ارتباط مردم با کارکنان سازمان در راستای کاهش بروز مفاسد اداری ، ایجاد حقوق برابر برای مردم، کاهش هزینه‌های خدمات اداری و سرعت بیشتر در انجام خدمات به ارباب رجوع  و شفافیت در ارائه خدمات بسیار موثر است.

وی با تاکید بر اینکه در اصلاح ساختار اداری توجه به بهبود فرهنگ سازمانی ضروری است، تاکید کرد: باید به سمت بهبود فرهنگ سازمانی نیز حرکت کنیم که در این بخش نیز دولت، ۲۰ مولفه عمومی از جمله انضباط اداری، وجدان کاری و حفظ بیت‌المال را طراحی و برای اجرا به دستگاه های اجرایی ابلاغ شده است .

معاون رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به ابراز رضایت مقام معظم رهبری از فعالیت‌های صورت‌گرفته توسط دولت در بخش رونق تولید ادامه داد: علاوه بر بخش دولتی، بخش خصوصی نیز باید در این راستا با جدیت بیشتر وارد کارزار شود و در رفتارهای خود برای توسعه سرمایه‌گذاری تغییر ایجاد کند.

وی در ادامه سخنان خود با اعلام موافقت با افزایش اختیارات مدیران محلی ادامه داد: تفویض اختیار به مدیران استانی باید از طریق تصویب قانون مطالبه شود و هر قدر مسوولان و مدیران استانی اختیار بیشتری داشته باشند، موجب سرعت و سهولت در کارها می‌شود ولی باید ساز و کار آن نیز به شکل قانونی مورد توجه قرار گیرد.

وی به بیان بخشی از نتایج جشنواره شهید رجایی در کشور گفت:  آذربایجان‌غربی در بین ۳۱ استان کشور در حوزه رعایت حقوق شهروندی رتبه 15 کسب کرده و در گروه نخست استان‌های کشور در بخش رضایت‌مندی مراجعان قرار گرفت و این  نشان از تلاش مدیران استان برای بهبود نظام اداری استان است.