عزاداری مردم ارومیه در سوگ سردار قاسم سلیمانی + تصاویر

عزاداری مردم ارومیه در سوگ سردار قاسم سلیمانی + تصاویر
هزاران نفر از مردم ارومیه با وجود بارش برف و سرمای هوا به صورت خودجوش در خیابان امام خمینی (ره) این شهر گرد آمدند و برای سیدالشهدای مقاومت عزاداری کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، همزمان با تشییع و بدرقه پیکر مطهر سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران، هزاران نفر از مردم ارومیه با وجود بارش برف و سرمای هوا به صورت خودجوش در خیابان امام خمینی (ره) این شهر گرد آمدند و برای سیدالشهدای مقاومت عزاداری کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: عزاداری پرشور مردم ایران در جای جای ایران اسلامی و کشورهای منطقه برای بزرگداشت شهید سپهبد سلیمانی، مقدمه ویرانی کاخ مستکبران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز دوشنبه در آیین پایانی عزاداری خودجوش مردم ارومیه در میدان انقلاب این شهر افزود: این حضور پرشور، کاخ مستکبران دنیا را به لرزه در می‌آورد و مقدمه‌ای برای انتقام سخت از تروریست‌های غربی است.

وی اضافه کرد: انتقام سخت ملت ایران در انتظار آمریکا و ایادی آن است به طوری که موجبات پشیمانی آنان را فراهم خواهد کرد.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم تهران در تشییع پیکر پاک و مطهر شهید سلیمانی و همرزمان ایشان طی ساعت‌های گذشته بیان کرد: این حضور، پس از آیین تشییع پیکر مطهر امام راحل بی‌سابقه بوده و نشانه علاقه مردم ایران به سردار سلیمانی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی ادامه داد: سردار سلیمانی بنده مخلص، مومن و پرهیزکاری بود که محبت او در دل همه مردم ایران قرار داشت.

حجت‌الاسلام والمسلمین قریشی گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که با شهادت سردار سلیمانی، مقاومت در ایران و منطقه متوقف می‌شود در حالی‌که با ریخته‌شدن خون این شهید بزرگوار و یاران همراه او، حیات دیگری از سوی خدا به جبهه مقاومت در منطقه اعطا شد.