تا پایان هفته جوی پایدار در ارومیه مستقر خواهد بود

تا پایان هفته جوی پایدار در ارومیه مستقر خواهد بود
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از کاهش دمای هوای استان تا شش درجه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با اشاره به موج سرما و کاهش دمای هوا در پی توقف بارندگی‌ها اظهار داشت: پس از بارش برف و کولاک شدید اوایل هفته جاری دمای هوا در بسیاری از مناطق آذربایجان‌غربی کاهش ۶ تا هفت درجه سانتی‌گراد پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه کاهش دمای هوا و موج سرما تا روز چهارشنبه ادامه دارد افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان از کشاورزان و دامداران خواست تا تدابیر لازم را در راستای تأمین سوخت و گرمای مورد نیاز واحدهای خود اعمال کنند.

صابری میزان بارندگی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته را پیرانشهر ۱۳، سردشت ۱۱.۵، ارومیه ۳.۶، اشنویه، ۲.۸ مهاباد ۲.۵، چالدران ۱.۶، شاهین دژ ۰.۷، تکاب ۰.۶، کهریز ۰.۶، بوکان ۰.۴، نقده ۰.۳، سلماس ۰.۲، خوی ۰.۰۱ و میاندوآب ۰.۰۱ عنوان کرد.

وی افزود: طی شبانه‌روز گذشته اشنویه با دمای منفی ۱۷ درجه سانتی‌گراد سردترین شهر استان بود و در این مدت حداقل دمای هوای نقده ۱۶ درجه، چالدران ۱۵ درجه، مهاباد ۱۴ درجه و ارومیه ۱۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر ثبت شد.

به گفته صابری در شبانه روز گذشته بین شهرستان‌های آذربایجان‌غربی، پلدشت با حداکثر دمای هوای پنج درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین شهر استان بود و در این مدت دمای ارومیه بین منفی ۱۲ تا صفر درجه سانتی‌گراد و دمای مهاباد نیز بین منفی ۱۴ تا یک درجه سانتی‌گراد در نوسان بود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: تا پایان هفته جوی پایدار در منطقه مستقر خواهد شد و دمای هوای شبانه در بیشتر مناطق استان به کمتر از صفر درجه سانتی‌گراد کاهش می‌یابد.

 

منبع: مهر