استاندار آذربایجان غربی:

وحدت رمز تقویت اعتماد مردمی است

وحدت رمز تقویت اعتماد مردمی است
استاندار آذربایجان غربی به مدیران دستگاه های اجرایی تذکر داد که حق سستی و کوتاهی در وظایف قانونی خود را ندارند و تا آخرین لحظه باید با جدیت پار کار باشند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه دولت خود را مکلف به خدمتگزاری به مردم تا آخرین لحظه می داند، به مدیران دستگاه های اجرایی تذکر داد که حق سستی و کوتاهی در وظایف قانونی خود را ندارند و تا آخرین لحظه باید با جدیت پار کار باشند.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در دومین جلسه شورای اداری با قدردانی از تلاش های صورت گرفته در طول سال جاری از ضرورت تقویت کارکرد مشاوره ای دیوان محاسبات گفت و افزود: دیوان محاسبات می تواند در مشاهده با تخلفات احتمالی دستگاه های اجرایی که عمدتا ناشی از ناآگاهی است از کارکرد مشاوره ای بیشتر استفاده کند.

وی برخورد با متخلفین را امری واجب در راستای امید آفرینی و افزایش اعتماد عمومی دانست و گفت: یکی از دلایل ناامیدی در بین مردم، بیان اختلافات بین دستگاهی در بطن جامعه است. نباید با مشکلات بین دستگاهی که می توان در فضایی همدلانه و مشترک نسبت به حل آنها اقدام کرد موجبات ناراحتی و ناامیدی مردم را فراهم نمود.

استاندار آذربایجان غربی به مشکلات اقتصادی کشور ناشی از تحریم نیز اشاره کرد و گفت: دشمن از طریق تحریم های مالی مختلف نسبت به صادرات کشور مانع ایجاد کرده است و این امر باعث کاهش شدید درآمدها شده است.

شهریاری افزود: امروز کشور بیش از هر زمان دیگری برای عبور از تحریم ها و خنثی سازی دسیسه ها به وحدت و همدلی و یکصدایی نیاز دارد.

وی به دستاوردهای دولت در استان نیز اشاره کرد و از رشد شاخص های اقتصادی، بهبود شاخص های عمرانی و زیربنایی گفت و افزود: علاوه بر احیای دریاچه ارومیه به عنوان نگین دستاوردهای دولت در این استان، راه آهن، پروژه های بیمارستانی، آب، گاز و اینترنت روستایی نیز از میانگین کشوری فراتر رفته است.

استاندار آذربایجان غربی بهره برداری از یکهزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی در دو سال اخیر را دستاوردی درخشان برای عبور کم خطر از بحران کرونا در استان دانست و گفت: با تحولات رخ داده در این بخش توانستیم مدیریتی بهتر در مقابله با کرونا داشته باشیم.

شهریاری تقویت نظارت بر بازار، رعایت درست دستورالعمل های بهداشتی، توجه به توصیه های دستگاه های نظارتی را از مورد اشاره قرار داد و از خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت های استان و برنامه های تدوین شده، دورنمای مثبتی برای استان متصور هستیم.

در این جلسه با قدردانی از احمدی مدیرکل سابق، محمدمهدی جعفری به عنوان مدیرکل دیوان محاسبات آذربایجان غربی معرفی شد.