نماز جماعت در مساجد ارومیه برپا می‌شود

نماز جماعت در مساجد ارومیه برپا می‌شود
طبق تأکید امام‌جمعه ارومیه همه مساجد می‌توانند از امروز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نمازهای جماعت، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی خود را اجرا کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی، نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی و امام‌جمعه ارومیه در دیدار با نمازگزاران مسجد خاتم ارومیه اظهار کرد: در دین اسلام توصیه فراوانی به برپایی نماز جمعه شده است و پاداش فردی که در نماز جماعت مسجد شرکت کند به گفته پیامبر گرامی اسلام(ص) قابل احصا نخواهد بود.

وی افزود: با توجه به واکسیناسیون عمومی نمازهای جماعت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی باید در مساجد استان برگزار شود و ممنوعیت برای عدم برپایی نماز جماعت وجود ندارد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: نباید اجازه دهیم شهر رنگ و بوی خدایی خود را از دست دهد، بلکه با به صدا درآوردن نوای دل‌نشین اذان مردم را از دل مشغولی‌های روزمره و دنیوی به سمت الهی شدن و دعوت به واجبات ترغیب کنیم.

وی با اشاره به ضرورت همت مسئولان در برپایی نماز جماعت در ادارات تصریح کرد: کار نباید مانعی برای تاخیر در برپایی نماز باشد و علاوه بر آن، مسئولان در ادارات باید به این امر توجه ویژه داشته و این امر را نهادینه کنند.

حجت‌الاسلام محمد خان‌بابایی، رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد آذربایجان غربی نیز در این دیدار گفت: طبق تأکید امام‌جمعه ارومیه همه مساجد می‌توانند از امروز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نمازهای جماعت و برنامه‌های فرهنگی و مذهبی خود را اجرا کنند.