استاندار آذربایجان غربی:

وحدت و همدلی نمایندگان مجلس روند توسعه همه جانبه استان را سرعت می بخشد

وحدت و همدلی نمایندگان مجلس روند توسعه همه جانبه استان را سرعت می بخشد
نشست نمایندگان منتخب مردم استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با استاندار آذربایجان غربی امروز سه شنبه ۲۷ اسفندماه در محل سالن غدیر استانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، در این نشست علاوه بر بیان مسائل و مشکلات حوزه های انتخابیه و ارائه راهکارهای لازم، در خصوص کنترل شیوع بیماری کرونا نیز بحث و تبادل نظر شد.

استاندار آذربایجان غربی وحدت و همدلی نمایندگان مجلس را رمز سرعت بخشی به روند  توسعه استان دانست.

محمدمهدی شهریاری همچنین گزارشی از وضعیت استان در شاخص های اقتصادی و عمرانی ارائه نمود.

علی مصطفوی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی نیز در سخنانی ضمن ارائه گزارشی از روند برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، از نمایندگان منتخب خواست تا نسبت به اصلاح قانون انتخابات اقدام نمایند.

ناصر حضرتی پر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان غربی نیز گزارشی از وضعیت شاخص های توسعه ای و بودجه ای استان ارائه نمود.

در ادامه نیز جواد آقازاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی گزارش از وضعیت بیماری کرونا در استان ارائه کرد.

نمایندگان منتخب مردم استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز دیدگاه های خود در خصوص بهبود شاخص های توسعه ای استان و مسائل و مشکلات شهرستان ها را بیان نمودند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه وحدت و همدلی نمایندگان مجلس روند توسعه همه جانبه استان را سرعت می بخشد گفت: هماهنگی و هم افزایی، اولویت بخشی به منافع ملی و استانی و وحدت و همدلی نمایندگان مجلس با یکدیگر و نیز مسئولان می تواند روند توسعه همه جانبه استان را سرعت بخشد.

محمدمهدی شهریاری در نشست با نمایندگان منتخب مردم استان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با تبریک انتخاب آنان و اشاره به وظیفه خطیر نمایندگی مجلس، گزارشی از آخرین وضعیت استان در شاخص های مختلف عمرانی و اقتصادی ارائه نمود.

وی با اشاره به اینکه استان در سرانه درآمدی و سواد از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و جبران بخش عمده ای از این وضعیت مستلزم همدلی و پیگیری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است افزود: در شاخص های بهداشت، گاز رسانی، آب روستایی جهش های قابل ملاحظه ای رخ داده که از میانگین کشوری توانسته ایم پیشی بگیریم.

شهریاری گفت: در حال حاضر برای جبران کمبودهای استان در بحث سرانه فضای آموزشی ۲ هزار و ۶۵۰ کلاس درس در دست ساخت است و هر سال ۵۰۰ میلیارد تومان در این زمینه هزینه می شود.

استاندار آذربایجان غربی با تقدیر از پیگیری های منتخبین مردم استان در مجلس یازدهم در خصوص دغدغه های شهرستانی و استانی تصریح کرد: این دغدغه مندی که با پیشنهادات و انتقادات سازنده همراه است می تواند بیش از پیش برای توسعه استان موثر واقع شود.

محمدمهدی شهریاری با بیان اینکه برای جبران عقب ماندگی استان در آسفالت راههای روستایی، علاوه بر آسفالت ۳۸۰ کیلومتر راه روستایی در سالجاری، طرح ابرار نیز برای آسفالت ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی در دست اقدام است.

وی به دستاوردهای مثبت اقتصادی استان در طی سالجاری نیز اشاره کرد و گفت: کاهش نرخ بیکاری در بهار، تابستان و پاییز، رشد سرمایه گذاری داخلی و خارجی، رتبه برتر امنیت سرمایه گذاری، رتبه برتر بهبود فضای کسب و کار، رتبه برتر احیای واحدهای تولیدی راکد و رشد صادرات باعث شده تا استان روزهای خوبی را سپری کند.

وی افزود: با توجه به عنایت دولت تدبیر و امید در طی سالجاری ۱۰ هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی و اقتصادی در مقاطع مختلف به بهره برداری رسیده است.

شهریاری ادامه داد: در حال حاضر نیز به میزان ۲ هزار میلیارد تومان پروژه آماده بهره برداری است.

وی در خصوص تدابیر اتخاذ شده برای مبارزه با کرونا ویروس نیز گفت: با همه محدودیت های موجود وضعیت استان در بحث اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده از بسیاری از استانها بهتر است اما علاوه بر اینکه از مردم شرمنده ایم که همه نیازهایشان به طور کامل برآورده نشده است، اطمینان می دهیم که همه تلاش خود را برای بهبود این وضعیت بکار بسته ایم.

استاندار آذربایجان غربی افزود: برای شکست دادن کرونا نیاز داریم تا زنجیره انتقال قطع شود و منتخبین مردم در مجلس ظرفیت های ارزشمندی هستند که می توانند در فرهنگسازی و دعوت مردم به در خانه ماندن بسیار موثر واقع شوند.