واژگونی سرویس دانش‌آموزان در بخش صومای برادوست

واژگونی سرویس دانش‌آموزان در بخش صومای برادوست
سقوط سرویس مدرسه دانش آموزان روستای بخش صومای برادوست ارومیه امروز یکشنبه از پل روستای فیروزیان موجب جراحت سه دانش آموز شد.

سقوط سرویس مدرسه دانش آموزان روستای بخش صومای برادوست ارومیه امروز یکشنبه از پل روستای فیروزیان موجب جراحت سه دانش آموز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، بخشدار صومای برادوست درخصوص جزئیات حادثه امروز سقوط سرویس دانش آموزی در صومای برادوست ارومیه گفت: سرویس دانش آموزی امروز صبح با ۶ دانش آموز از روستای فیروزیان بسمت روستای گنبد در حرکت بود که به دلیل روبرو شدن با خودرویی دیگر در جاده باریک از مسیر منحرف و از روی پل سقوط می کند.

وی افزود: از ۶ دانش آموز سرنشین این سرویس مدرسه، پنج نفر پسر و یک نفر هم دختر بودند که دو نفر در مقطع هشتم و چهار نفر هم در مقطع هفتم تحصیل می کنند.

وی ادامه داد: نیروهای امدادی همان لحظات اولیه به محل حادثه می رسند و کمک های اولیه را انجام می دهند. ۳ دانش آموز دچار جراحت سطحی و ۳ نفر نیز دچار شکستگی از ناحیه دست شده اند که در بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه مورد مداوا قرار گرفتند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا نیز در این باره گفت: حوالی ساعت هشت صبح امروز یک دستگاه سواری پراید که به عنوان سرویس مدرسه از آن استفاده می شد در حال حرکت در مسیر بود که در کیلومتر ۶۰ محور ارومیه ـ خوی در محدوده روستای فیروزیان از روی پلی به ارتفاع بیش از یک متر به پایین سقوط کرد.

سرهنگ نادر رحمانی با بیان اینکه در پی این حادثه خودرو به روی پهلو واژگون شده است گفت: بلافاصله عوامل امدادی و عوامل پلیس راهنمایی و رانندگی در محل حاضر شده و مصدومان این حادثه را خارج کردند که سه دانش آموز به بیمارستانی در ارومیه منتقل شده و دانش آموزان دیگر نیز در محل خدمات درمانی را دریافت کردند.

وی با بیان اینکه این دانش‌آموزان حدود ۱۰ سال سن داشتند اظهار کرد: راننده پراید بیش از ظرفیت مجاز خودرو اقدام به سوار کردن دانش آموزان کرده بود که این یک تخلف است.

رحمانی درباره علت وقوع این حادثه نیز اظهار کرد: بررسی کارشناسان پلیس نشان داد که تخطی از سرعت مطمئنه سبب وقوع این حادثه شده است.

همچنین رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش آذربایجان غربی در خصوص آخرین وضعیت دانش آموزان حادثه دیده امروز در ارومیه اظهار داشت: در پی حادثه تصادفی که صبح روز یکشنبه ۹ دی ماه در مسیر روستای فیروزیان به مدرسه خلبان شهید گنبد رخ داد، سه دانش آموز پسر دچار مصدومیت شدند که سریعاً جهت مداوا به بیمارستان منتقل شدند و وضعیت عمومی آنان مطلوب گزارش شده است.

معاون بخشدار صومای برادوست ارومیه نیز بلافاصله در بیمارستان امام خمینی (ره) ارومیه جهت رسیدگی به وضعیت دانش آموزان مجروح این حادثه حضور یافت.