افتتاح پروژه های حوزه گازرسانی شهرستان ارومیه + تصاویر

افتتاح پروژه های حوزه گازرسانی شهرستان ارومیه + تصاویر
آغاز عملیات گازرسانی به 36 روستای نوار مرزی شهرستان و بهره برداری از مرکز مکانیزه امداد شرکت گاز عصر امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی و فرماندار ارومیه انجام شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، طی مراسمی با حضور استاندار آذربایجان‌غربی، فرماندار ارومیه، مدیرعامل شرکت گاز استان و جمعی دیگر از مسئولان محلی و استانی، کلنگ گازرسانی به ۳۶ روستای غرب ارومیه بر زمین زده شد.

طی این پروژه به ۲۷ روستای محور دیزج مرگور، ۳ روستای محور شیخلر مزاری و ۶ روستای محور ورمزیار گازرسانی می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی در این مراسم با اشاره به آغاز عملیات گازرسانی به ۳۶ روستای محور دیزج مرگور و شیخلر مزاری و ورمزیار ارومیه، اظهار کرد: برای اجرای این پروژه ۱۷۵۵ متر خط تغذیه و ۱۷۲ هزار متر شبکه داخلی انجام می‌گیرد.

علیرضا شیخی با اعلام اینکه در قالب این پروژه، ۴۸۰۰ انشعاب گاز نصب می‌شود، افزود: برای اجرایی شدن پروژه مذکور، ۳۲۹ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.

به گفته وی، با گازدار شدن این ۳۶ روستا، ۴۷۶۰ خانوار این مناطق از گاز طبیعی بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی در ادامه با اعلام اینکه همراه با آقای استاندار با وزیر نفت دیدار کردیم و با عنایت آقای وزیر گازرسانی به محور دیزج مرگور در دستور کار قرار گرفت، افزود: امروز عملیات لوله‌گذاری گازرسانی محور دیزج شروع می‌شود.

شیخی با ذکر این نکته که وزارت نفت و شرکت ملی گاز به ازای هر خانوار روستایی ۶ میلیون تومان برای گازرسانی در نظر گرفته است، ادامه داد: به لحاظ اینکه روستاهای محور دیزج مرگور از شهر دور است، هزینه تمام شده گازرسانی به این منطقه ۱۶ میلیون تومان بود و ما محدودیت بودجه‌ای داشتیم، اما با پیگیری آقای استاندار و مساعدت وزیر نفت، با تامین بودجه گازرسانی به این منطقه، عملیات پیمان‌سپاری این روستاها را به اتمام رساندیم و گازرسانی این روستا امروز آغاز می‌شود.

وی مدت اجرای این پروژه را ۲ ساله دانست و تاکید کرد: انتظار داریم اهالی منطقه در راستای اجرای این پروژه همکاری لازم را به ویژه در جوار روستاها با ما داشته باشند تا در روند گازرسانی تاخیری به وجود نیاید‌.

همچنین طی مراسمی با حضور استاندار آذربایجان غربی، فرماندار ارومیه، مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان‌غربی و نیز جمعی از مدیران شرکت گاز، سامانه مکانیزه ۱۹۴ امداد گاز به بهره‌برداری رسید.

در حاشیه این مراسم، شیخی مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به هزینه ۳۰ میلیارد ریالی برای راه‌اندازی این سامانه، افزود: این سامانه در فاز نخست خود ۵ شهر ارومیه، نوشین‌شهر، قوشچی، سرو و سیلوانا را با مجموع ۳۳۷ هزار مشترک گاز تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی، کاهش زمان خدمت‌رسانی به شهروندان و افزایش خدمات‌رسانی و اشراف کامل اطلاعات و امدادرسانی در سطح شهرهای تحت پوشش را از اهداف این پروژه اعلام کرد.

گزارش تصویری