استاندار آذربایجان غربی:

نظارت ها بر نحوه اجرای محدودیت ها و دستورالعمل های کرونایی ضعیف است

نظارت ها بر نحوه اجرای محدودیت ها و دستورالعمل های کرونایی ضعیف است
استاندار آذربایجان غربی گفت: روند بستری بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان نسبتا روند کاهشی دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه روند بستری بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در استان نسبتا روند کاهشی دارد گفت: آذربایجان غربی دیرتر از سایر نقاط ایران درگیر موج پنجم کرونا شد و به طور طبیعی دیرتر نیز از پیک خارج می شود. تداوم روند کاهشی نیز درگرو رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

محمدمهدی شهریاری امروز در یکصد و چهل و نهمین جلسه ستاد مقابله با کرونا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دفاع مقدس و شهدای معزز انقلاب بویژه شهدای مدافع سلامت و نیز تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی، از عدم اجرای دقیق دستورالعمل های ابلاغی در بخشهایی چون حمل و نقل عمومی، باغ رضوان ها، آزمونهای رانندگی و تجمعات فرهنگی و مذهبی انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی دستگاه ها وظایف خود را در قبال کرونا رها کرده اند. اگرچه نزدیک به 60 درصد جمعیت هدف استان دُز اول واکسن کرونا را تزریق کرده اند اما این به معنای پایان کار نیست.

وی از مردم درخواست کرد تا نسبت به خطر کرونا و ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی اهتمام بیشتری داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به روند مناسب واکسیناسیون در استان گفت: در برخی شهرستانها مردم رغبت کمتری برای دریافت واکسن دارن  که فرمانداران موظف هستند تا برای ترغیب و تشویق مردم از ظرفیتهای گروههای مرجع از جمله روحانیون استفاده کنند.