محلول ضدعفونی‌کننده در 80 داروخانه ارومیه توزیع شد

محلول ضدعفونی‌کننده در 80 داروخانه ارومیه توزیع شد
از صبح امروز، شنبه محلول ضدعفونی‌کننده در 80 داروخانه شهر ارومیه توزیع شده‌ و در دسترس مردم قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به تلاش همه‌جانبه نهادهای دولتی و بخش خصوصی دخیل در استان برای تامین موارد مورد نیاز پیشگیری از کرونا گفت: در گام نخست، از صبح امروز، شنبه محلول ضدعفونی‌کننده در ۸۰ داروخانه شهر ارومیه توزیع شده‌ و در دسترس مردم قرار دارد.

جلال غفارزاده افزود: در حال حاضر ۱۵۰ داروخانه در شهر ارومیه وجود دارد که در ۵۳ درصد آنها محلول ضدعفونی‌کننده توزیع شده‌است.

وی اضافه کرد: شهروندان می‌توانند برای اطلاع از لیست این داروخانه‌ها، از ساعت هشت صبح تا هشت شب با شماره ۱۹۰ تماس گرفته و نام داروخانه را جویا شوند.

وی بیان کرد: در راستای کاهش مشکلات شهروندان، حجم توزیعی محلول ضدعفونی‌کننده در داروخانه به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته که امیدواریم این امر نگرانی مردم را کمتر کند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی هفته جاری این محلول در همه داروخانه‌های شهرستانی نیز توزیع شده و در دسترس شهروندان قرار می‌گیرد.

غفارزاده از شهروندان خواست که صرفه‌جویی لازم را در استفاده از این محلول‌ها داشته باشند تا ضمن افزایش عرضه، با افزایش تصاعدی تقاضا نیز مواجه نباشیم.

 

منبع: ایرنا