25 هزار بطری محلول ضدعفونی کننده در داروخانه های آذربایجان غربی توزیع می شود

25 هزار بطری محلول ضدعفونی کننده در داروخانه های آذربایجان غربی توزیع می شود
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: 25 هزار بطری (500 سی‌سی) محلول ضدعفونی کننده در داروخانه های استان توزیع می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دکتر جلال غفارزاده امروز ۱۴ اسفند ماه در نشست خبری بااصحاب رسانه که در سالن جلسات دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی برگزار شد، با بیان اینکه در حال حاضر کل موجودی مواد ضدعفونی کننده استان ۳۱۷هزار و ۵۰۰ لیتر است که تاکنون ۱۳۹هزار و ۳۰۰لیتر آن مصرف شده است، افزود: در روزهای آینده ۲۵هزار بطری ۵۰۰سی سی محلول ضدعفونی کننده در داروخانه های استان توزیع می شود که سهم مرکز استان ۱۵ هزار بطری است.

دکتر غفار زاده بااشاره به اینکه سهم مشخص شده از اقلام بهداشتی استان پاسخگوی نیاز مردم استان نیست، تصریح کرد: برای رفع نیاز داخل استان ۳ کارخانه تولید الکل با ظرفیت تولید روزانه ۲۲هزار لیتر به ظرفیت تولید استان اضافه شده است. 

وی یادآور شد: تولید آب ژاول در استان که به عنوان یک ماده ضدعفونی کننده استفاده می شود قابلیت رفع نیاز استان و کشور را دارد.

دکتر غفارزاده با بیان اینکه ۴۰هزار بطری ۵۰۰ سی‌سی مواد ضدعفونی کننده در داروخانه های استان توزیع شده است، اظهار کرد: ادارات استان نیز ۲۸۵ حواله دریافت مواد ضدعفونی دریافت کرده اند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه ۱۰واحد تولید مواد ضدعفونی کننده در استان فعال هستند، خاطر نشان کرد: ۵۳۰ دست لباس محافظ شخصی در استان تولید شده است.