تداوم روند افزایشی دما تا آخر هفته در ارومیه

تداوم روند افزایشی دما تا آخر هفته در ارومیه
رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: با توجه به پایداری جو، روند رو به رشد دما از امروز در استان آغاز شده و تا آخر هفته ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: افزایش چهار تا ۶ درجه ای دما تا پایان هفته جاری فرصت مناسبی برای برداشت محصول پایان تابستانی کشاورزان است.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: دمای ارومیه در این مدت بین ۱۳ و ۲۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر در نوسان بود و شهرهای چالدران و بوکان به ترتیب با دمای ۹ درجه و ۳۳ درجه سانتی گراد بالای صفر خنک‌ترین و گرم‌ترین شهرهای استان لقب گرفتند.

وی اضافه کرد: عصر دیروز /یکشنبه/ بارندگی‌هایی نیز در شهرهای شمالی آذربایجان غربی رخ داد که ماکو و چالدران با ۱.۴ و ۱.۷ میلیمتر بارش پر باران‌ترین شهرها بودند.

صابری افزود: جنوب و مرکز استان از امروز شاهد وزش باد بوده و و فردا /سه شنبه/ وزش باد در تمام نقاط استان فراگیر خواهد بود.

وی اظهار داشت: توصیه های هواشناسی کشاورزی به باغداران استان برداشت سریع محصولات سیب، انگور و گردو و آبیاری نکردن باغ‌های سیب است.

وی اضافه کرد: زارعان نیز می‌توانند زمین‌های زراعی خود را برای کشت کلزا آماده سازی کنند و جهت تهیه نهاده ها برای کشت پاییزه اقدامات لازم را انجام دهند.

رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی ادامه داد: تنظیم دما و رطوبت در مرغداری و گلخانه ها نیز نباید فراموش شود.

وی بیان کرد: بر اساس اظهارات کارشناسان بخش هواشناسی کشاورزی استان و باتوجه به ذخیره سازی انواع کود شیمیایی در استان و آماده سازی توزیع آنها لازم است تا کشاورزان به دفاتر فروش و کارگزاران در استان مراجعه نمایند.

 

منبع: ایرنا