آغاز به کار کمیته گردشگری و رفاه دریاچه ارومیه

آغاز به کار کمیته گردشگری و رفاه دریاچه ارومیه
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی از آغاز به کار کمیته گردشگری و رفاه به منظور ارائه خدمات بهتر به گردشگران دریاچه ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جلیل جباری در نخستین جلسه کمیته گردشگری و رفاه دریاچه ارومیه با اشاره به شرایط خاص گردشگری در سال جاری گفت: انتطار می‌رود در همه برنامه‌ریزی‌ها، ملاحظات ایمنی و بهداشتی و الزامات زیست محیطی از جمله در موضوع گردشگری دریاچه ارومیه در نظر گرفته شود.

جباری افزود: پر بازدیدترین بخش‌های دریاچه، محور جاده میانگذر و سواحل کاظم‌داشی و روستای گورچین‌قلعه است که البته این اداره‌کل در ارتباط با بهبود زیرساخت‌های آن از جمله جاده‌سازی و ساماندهی کمپینگ، اقداماتی را در سال گذشته انجام داده است.

وی تصریح کرد: برای توسعه گردشگری دریاچه ارومیه دستگاه‌های مختلفی مانند اداره‌کل حفاظت محیط زیست، راهداری و حمل و نقل، میراث فرهنگی، دهیاری‌ها، و اهالی بومی منطقه و تشکل‌های مردم‌نهاد باید دست به دست هم داده و با هم همکاری کنند.

در این جلسه درخصوص اینکه هر یک از ادارات دولتی چه کارهایی را می توانند برای ساماندهی سواحل دریاچه ارومیه و بهبود خدمات به گردشگران داشته باشند، تبادل نظر به عمل آمده و مقرر شد تا فهرست اقدامات تعریف شده خود را در جلسه ستاد ساماندهی تفرجگاه‌ها و سواحل دریاچه ارومیه که در استانداری برگزار خواهد شد، ارائه دهند.

 

منبع: آریا