مرمت دو راسته بازار تاریخی ارومیه پایان یافت

مرمت دو راسته بازار تاریخی ارومیه پایان یافت
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی از پایان مرمت دو راسته آجیل‌فروشان و پنیرفروشان در بازار تاریخی ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جلیل جباری اظهار داشت: مرمت دو راسته بازار بزرگ و تاریخی ارومیه از تاریخ 26 خرداد آغاز شده بود که پس از چند ماه مرمت به پایان رسید.

وی افزود: در این دو راسته اقداماتی از جمله عایق‌کاری، مرمت و استکام‌بخشی گنبدهای راسته آجیل‌فروشان و پنیرفروشان، دوخت و دوز شکاف‌های موجود در سقف، مرمت نماکاری، آجرکاری و بندکشی طاق و قوس‌های مرمت شده انجام شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان‌غربی ادامه داد: بی‌تردید برای انجام این اقدامات مرمتی همکاری کسبه نقش مهمی داشته و جای تقدیر از آنها دارد.

وی خاطرنشان کرد: هزینه انجام اقدامات مرمتی در این دو راسته برابر با 680 میلیون ریال بوده است و سعی می‌شود به تدریج و با تامین بودجه مرمت سایر بخش‌های بازار قدیمی ارومیه نیز انجام شود.

جباری عنوان کرد: بازار ارومیه یکی از آثار تاریخی مهم این شهرستان است که در سال‌های اخیر با همکاری شهرداری ارومیه و کسبه بازار در چندین نوبت مورد مرمت قرار گرفته است.

 

منبع: تسنیم