معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

ریشه کنی بیسوادی دراستان نیازمند مشارکت همه اقشار مردم است

ریشه کنی بیسوادی دراستان نیازمند مشارکت همه اقشار مردم است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: برای ریشه کنی بیسوادی و افزایش نرخ سواد در استان همه مردم در کنار مسئولین اجرایی باید تلاش کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در سومین جلسه شورای آموزش و پرورش و شورای پشتیبانی آموزش و پرورش که امروز در استانداری برگزار شد، گفت: فلسفه تشکیل شورای آموزش و پرورش مشارکت دادن مردم در برنامه های آموزشی و تربیتی و نظارت مردم در برنامه های فرهنگی و آموزشی است که باید زمینه این امر بیش از پیش برای مردم فراهم و در نهایت مشارکت لازم دراین امر حاصل شود.

وی با بیان اینکه در زمینه سواد آموزی متاسفانه رتبه خوبی نداریم، گفت : در این خصوص اگر آموزش و پرورش را مسئول بدانیم نتیجه مطلوب بدست نخواهد آمد و اگر همکاری مردم و دستگاههای دیگر نباشد آموزش و پرورش به تنهایی در این امر موفق نخواهد شد.

مصطفوی افزود: در بحث سواد آموزی تا زمانی که مردم مشارکت لازم را نداشته باشند و پای کار نیایند مسئولین و مدیران اجرایی نمی توانند آنچنان که باید کار خاص و تاثیرگذاری انجام دهند لذا باید دست به دست هم داده شود و برای ریشه کنی بیسوادی گامهای اساسی برداشته شود.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری آذربایجان غربی در ادامه به تشکیل ستاد توسعه شهرستان تکاب اشاره نمود و اظهار داشت : 31 شهرستان از 31 استان کشور به عنوان شهرستان کم برخوردار و محروم انتخاب شده اند که در آذربایجان غربی تکاب به عنوان شهرستان کم برخوردار انتخاب شده که ستادی در استان با عنوان ستاد توسعه شهرستان تکاب به ریاست استاندار آذربایجان غربی و معاون سیاسی امنیتی به عنوان رییس کمیته فرهنگی و اجتماعی تشکیل شده لذا در این خصوص و برای پوشش عقب ماندگی های این شهرستان با همکاری و تلاش مضاعف باید گام برداریم و برنامه ریزی کنیم.