آمادگی لازم برای احداث بزرگترین سالن ورزشی در ارومیه وجود دارد

آمادگی لازم برای احداث بزرگترین سالن ورزشی در ارومیه وجود دارد
استاندار آذربایجان غربی گفت: باتوجه به علاقه بسیار مردم ارومیه به والیبال در صورت موافقت وزیر ورزش و جوانان بزرگترین سالن ورزشی کشور در ارومیه احداث می شود.

استاندار آذربایجان غربی گفت: باتوجه به علاقه بسیار مردم ارومیه به والیبال در صورت موافقت وزیر ورزش و جوانان بزرگترین سالن ورزشی کشور در ارومیه احداث می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در گفتگوی ویژه خبری آذربایجان غربی افزود: اعتبار ساخت این سالن ورزشی از محل اعتبارات منابع ملی و استانی تامین شود.

وی با اشاره به اینکه تدابیر لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر هفته سوم رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال در ارومیه اندیشیده شده است، ادامه داد: میزبانی از این رویداد بزرگ در شهری که به پایتخت والیبال آسیا شهرت دارد به طور قطع دستاوردهای فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و اقتصادی بسیاری به همراه دارد.

استاندار آذربایجان غربی بیان کرد: تمام تلاش دست اندرکاران بر این است که لحظه‌هایی به یادماندنی برای هواداران پرشور والیبال در این خطه رقم بزنند.

وی با اشاره به اختلال به وجود آمده در فروش اینترنتی بلیط رقابت‌ها افزود: استقبال پرشور هواداران یکی از علل اصلی این اختلال بوده و در همان لحظه‌های نخست فروش بلیط ۲۲۰ هزار نفر همزمان به سایت مراجعه کردند که موجب شد تا سایت دچار اشکال شود.

استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: گنجایش سالن جوابگوی این همه استقبال نبود لذا از این بابت از مردم شریف ارومیه و استان و هواداران تیم ملی در تمام نقاط ایران عذرخواهی می‌کنیم.

شهریاری با رد شایعه مهندسی در فروش بلیط مسابقات به افراد و مسئولان اعلام کرد: ما به شور و شوق هواداران در پایتخت والیبال آسیا واقف هستیم و همه تلاش‌ها بر این موضوع استوار بوده است که حق کسی ضایع نشود.

وی افزود: ۸۰ درصد بلیط‌ها در سایت فروش قرار گرفته و مابقی نیز توسط برنامه ریزی فدراسیون والیبال برای مهمانان فدراسیون، پیشکسوتان والیبال و مربیان و اساتید ورزشی دانشگاه‌ها و مدارس که برای آنها جنبه آموزشی نیز دارد، اختصاص یافت.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در بازی‌های بعدی تیم ملی سهم ۸۰ درصدی بلیط‌ها افزایش می‌یابد، گفت: فرصت پیش آمده برای میزبانی از این رویداد می‌طلبد تا بیش از پیش با همدلی و همراهی از ظرفیت‌های پیش رو بهره برداری شود.

وی بیان کرد: برخی از مخالفان توسعه این استان به دنبال حاشیه سازی در جریان این رقابت‌ها هستند، ادامه داد: مردم فهیم و نجیب ارومیه و هواداران فرهیخته والیبال به طور قطع با حضور تاریخ ساز و میزبانی شایسته از تیم‌های شرکت کننده بار دیگر نام ارومیه و ایران را در جهان طنین انداز می‌کنند.

وی اضافه کرد: برای اینکه علاقه مندانی که موفق به خرید بلیط بازی‌ها نشده‌اند بتوانند همراه خانواده از تماشای رقابت‌ها لذت ببرند در سه پارک شهر ارومیه تلویزیون‌های بزرگ تعبیه شده است.

شهریاری گفت: موافقت لازم برای پخش بازی‌ها در سینماهای شهر ارومیه صادر شده است تا علاقه مندان بیشتری از این رویداد ورزشی بهره مند شوند.