مسئولانی که قصد کاندیداتوری دارند تا 16 خرداد استعفا دهند

مسئولانی که قصد کاندیداتوری دارند تا 16 خرداد استعفا دهند
مسوولانی که قصد کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، بر اساس ماده 29 قانون انتخابات کشور باید تا 16 خرداد سال جاری از مسوولیت خود استعفا دهند و استعفای آنان مورد پذیرش قرار گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی و رییس ستاد انتخابات استان گفت: مسوولانی که قصد کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، بر اساس ماده 29 قانون انتخابات کشور باید تا 16 خرداد سال جاری از مسوولیت خود استعفا دهند و استعفای آنان مورد پذیرش قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی با اعلام اینکه ثبت نام از نامزدهای این انتخابات از دهم تا شانزدهم آذر سال جاری انجام می شود، افزود: فرمانداران، بخشداران، روسای مناطق شهرداری ها، روسا و سرپرستان سازمان های دولتی و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و همچنین مدیران کل صدا و سیمای مراکز استانها طبق قانون انتخابات در ردیف مسئولانی قرار دارند که استعفای آنان باید 6 ماه قبل از زمانبندی مورد پذیرش قرار بگیرد تا صلاحیت لازم را در انتخابات کسب کنند. 

وی با تاکید بر اینکه داوطلبان این انتخابات باید از تبلیغات زودهنگام پرهیز کنند، اضافه کرد: ستاد انتخابات استان با مشخص شدن کمیته‌های 6 گانه آن و به تبعیت از ستاد انتخابات کشور برای برگزاری هرچه باشکوه تر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تشکیل شده است. 

مصطفوی با تاکید بر اینکه مجریان و اعضای ستاد انتخابات باید چهار اصل اساسی را رعایت کنند، گفت: هر چقدر حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد انقلاب ما بیشتر در برابر خطرها و تهدیدها بیمه می شود و مسوولان انتخابات باید با توجه به اصل مشارکت حداکثری، زمینه حضور گسترده مردم را فراهم کنند. 

وی قانونمداری را یکی دیگر از اصول اساسی دانست و ادامه داد: امانتداری نیز اصل دیگری است که مجریان انتخابات باید به آن توجه داشته باشند زیرا آرای مردم امانتی است که به مسئولان انتخاباتی سپرده می شود. 

وی چهارمین اصل اساسی را بی طرفی دانست و گفت: هیات های اجرایی و مسوولان انتخاباتی نباید سلایق خود را در روند انتخابات اعمال کنند. 

رییس ستاد انتخابات آذربایجان غربی همچنین با اشاره به اصل وحدت و همبستگی اضافه کرد: نامزدهای انتخاباتی در این استان با پرهیز از دامن زدن به اختلاف های قومی از سوء استفاده و فرصت طلبی دشمنان جلوگیری کنند و بر ارائه برنامه های خود به مردم متمرکز شوند. 

مصطفوی همچنین ضمن تشکر از افرادی که قصد کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، گفت: این افراد زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم می کنند.