بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تحلیل در محیط‌های علمی و فقهی است

بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تحلیل در محیط‌های علمی و فقهی است
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تجزیه و تحلیل در محیط‌های علمی و فقهی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تجزیه و تحلیل در محیط‌های علمی و فقهی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با بیان اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نیازمند تجزیه و تحلیل در محیط‌های علمی و فقهی است تا به عنوان گفتمان انقلاب اسلامی بیان شود افزود: این بیانیه باید در تمام زمینه‌ها و عرصه‌ها به گفتمان تبدیل شود و نقشه راه و برنامه‌ای برای آینده جامعه باشد.

وی با تاکید بر اینکه اساتید دانشگاه و حوزه باید برای تجزیه و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب اقدام کرده و محورهای بیانیه را به مرحله اجرایی برسانند عنوان کرد: تشکیل کمیته اندیشه ورز در راستای تحلیل این بیانیه گام مهمی است که می تواند آغاز راهی طولانی برای رسیدن به اهداف این بیانیه باشد.

امام جمعه ارومیه در ادامه با اشاره به یکی از محورهای بیانیه در خصوص ابهت انقلاب اسلامی افزود: اشاره رهبری به بهت شرق و غرب از پیروزی انقلاب با اساس و پایه دینی نشانگر مقام والای این انقلاب است که معجزه‌گونه بودن انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دین باوری در سایه پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گفت: پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، سعادت دنیوی و اخروی در کنار هم مطرح شد و توجه به معنویات در صدر برنامه های نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار گرفت که این امر در نقطه مقابل تفکر منحط غربی بود.

امام جمعه ارومیه ادامه داد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با تاکید بر استقلال از نظام سلطه، تفکری جدید را پایه ریزی کرد که ملت ها و دولت های زیادی نیز از آن تبعیت کردند که همین امر نیز استکبار جهانی را عصبانی کرده است.

وی در خصوص محور حرکت ایران اسلامی، اظهار داشت: ایران نه تنها سلطه‌گری نمی‌کند بلکه سلطه‌پذیری و وابستگی را نفی کرد و ایستادگی روی پای خود بر اساس تعالیم دینی را به تمام جهان نشان داد و آزادی‌خواهان جهان را به این اصل دعوت کرد.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی، تصریح کرد: باید قدر انقلاب را بدانیم، دنیا از اقتدار این انقلاب و مردم به زانو درآمده‌اند و عظمت ما را قبول دارند. نباید در برابر تهدیدات سر خم فرود آوریم چرا که امروز از عزت و عظمت مردم ترس دارند.