فرماندار ارومیه:

نامزدها از ورود به مباحث قومیتی پرهیز کنند

نامزدها از ورود به مباحث قومیتی پرهیز کنند
نشست تخصصی بایدها و نبایدهای انتخابات ویژه نامزدهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان صبح امروز در خانه جوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی زاده در این نشست گفت: در سطح شهرستان ۵۰۱ صندوق اخذ رأی پیش بینی شده است که به تفکیک ۲۵۰ صندوق در داخل شهر ارومیه، ۱۱۱ صندوق روستایی، ۳۳ صندوق در بخش صومای برادوست، ۲۶ صندوق در بخش انزل، ۴۱ صندوق در بخش سیلوانا و ۴۰ صندوق در بخش نازلو خواهد بود.

فرماندار ارومیه تصریح کرد: نهایتا تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۳ بهمن آگهی نتایج انتخابات منتشر خواهد شد.

به گفته وی، نامزدها از ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۳ بهمن تا ساعت ۸ صبح پنج‌شنبه ۱ اسفند، مجاز به تبلیغات هستند. 

فرماندار ارومیه با اشاره به قانون شفافیت و نظارت بر تامین مالی ابلاغی از سوی وزارت کشور، بیان کرد: این قانون به همه کاندیداها ابلاغ و مقرر شده که نامزدها تا عصر ۲۳ بهمن ماه یک شماره حساب ‌و مسئول امور مالی خود را به ستاد انتخاباتی شهرستان اعلام کنند.

ملامحمدی زاده با تاکید بر اینکه نامزدها از ورود به مباحث قومیتی به شدت پرهیز کنند، گفت: نامزدها باید محل ستادهای انتخاباتی خود را به منظور تامین امنیت، نظم و رعایت باید و نبایدهای انتخاباتی به ستاد انتخابات شهرستان معرفی کنند.

وی با اعلام اینکه کاندیداها به منظور رعایت حال شهروندان، قبل از ساعت ۱۱ ستادهای خود را ببندند، خاطرنشان کرد: کاندیداها رعایت حقوق شهروندی را سرلوحه امور خود قرار دهند و از بداخلاقی های انتخاباتی اجتناب شود.

ملامحمدی زاده از پیش بینی دیوارهای سفید به منظور تبلیغات کاندیداها خبر داده و گفت: در اقصی نقاط شهر "دیوار سفید" پیش بینی شده است و کاندیداها از چسباندن اقلام تبلیغاتی خود در دیوارها و سطوح معابر و علایم راهنمایی و رانندگی به جد پرهیز کنند.