تبدیل بخش سیلوانای ارومیه به شهر پیگیری می شود

تبدیل بخش سیلوانای ارومیه به شهر پیگیری می شود
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ایران با داشتن ۷ درصد میراث ملموس جهانی جزء 10 کشور برتر دنیاست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: ایران با داشتن ۷ درصد میراث ملموس جهانی جزء ۱۰ کشور برتر دنیاست.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد امید در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره بازی‌های بومی محلی سیلوانای ارومیه افزود: کشور ما در بخش ثبت میراث ملموس همچون ابنیه و امکانات عملکرد مناسبی دارد ولی تاکنون سهم مناسبی در جذب گردشگران این بخش کسب نکرده است.

وی ادامه داد: برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری در نقاط مختلف کشور از میراث ناملموس ما به شمار می‌رود و می‌توان از این بخش برای توسعه گردشگری نهایت استفاده را برد.

امید بیان کرد: بدون شک در شرایط کنونی کشور توجه به بخش گردشگری تأثیر مثبتی در توسعه اقتصادی دارد و باید از مراسم‌های فرهنگی، هنری و تاریخی در مناطق مختلف کشور بیشترین بهره برده شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به وضعیت نامناسب مسیر ارتباطی بخش سیلوانای ارومیه، گفت: طبق گفته مسئولان استانی منابعی برای این امر تخصیص یافته است و عملیات آسفالت این منطقه تا یک ماه آینده آغاز می‌شود.

امید ادامه داد: اگر در بخش تأمین اعتبار نیز مشکلی وجود داشت ما کمک می‌کنیم تا این کار ارزشمند اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه پرونده تبدیل سیلوانای ارومیه به شهر نیز به وزارت کشور ارسال شده، بیان کرد: این مسئله در اسرع وقت پیگیری می‌شود تا سیلوانا به شهر تبدیل شود و شاهد رونق روزافزون باشد.

 

منبع: ایسنا